کد خبر: ۵۴۷۶۰۶
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۳

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی فراجا از کشف بیش از یک‌هزار میلیارد ریال کالای اساسی احتکاری و معیشت‌محور در کشور خبر داد.

به گزارش شفاف، سرهنگ "جلال امینی" اظهار کرد: در راستای بـرنـامـه سالیانه عملیاتی پلیــس امنیت اقتصادی، دومین طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز (مبارزه با قاچاق کالا در حوزه اقلام اساسی، معیشت‌محور و کالاهای استراتژیک) در هفته آخر خرداد ماه امسال در سراسر کشور با استفـاده از تمـامـی امکانات و ظرفیت رده‌های انتظامی و مرزبانی به مرحله اجــــرا درآمد.

وی افزود: در اجــرای طرح مذکور دام زنده (سبک و سنگین)، آرد، گندم، برنج، روغن و شکر، نهاده‌های خوراک دام، نهاده‌های کشاورزی (کود شیمیایی و سموم)، چوب‌آلات جنگلی، دخانی، ماینر، لوازم خانگی، الکترونیکی، لوازم و قطعات جانبی گوشی تلفن همراه، تجهیزات پزشکی، دارو، لوازم آرایشی و بهداشتی، فرآورده‌های سوختی و... کشف شد.

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی فراجا تصریح کرد: کارشناسان ارزش کشفیات مذکور را بالغ بر یک‌هزار و 384 میلیارد ریال برآورد کردند و همچنین در این راستا 533 متهم دستگیر شدند و 392 دستگاه خودروی سبک و سنگین نیز توقیف شد.

سرهنگ جلال امینی یادآور شد: کالاهای مکشوفه به سازمان اموال تملیکی تحویل شد و متهمان دستگیرشده به‌همراه پرونده‌های متشکله تحویل مــراجـع قضائی شدند.

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اعلام اینکه "با تمام توان و جدیت همواره با قاچاقچیان و مخلّان نظم و امنیت اقتصادی مقابله می‌کنیم"، از هموطنان خواست که در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت‌های غیرقانونی در این زمینه، مراتب را از طریق فوریت‌های پلیس 110 اطلاع دهند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: