کد خبر: ۵۴۷۶۶۸
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۱

 

بسیاری از افراد ممکن است با وکیل دیوان عالی کشور و وظایف وی آشنایی اندکی داشته باشند اما به طور دقیق بر این موضوع واقف نباشند که چه زمانی کمک گرفتن از وکلای دیوان عالی ضرورت دارد و نقش آن‌ها در رسیدگی به پرونده‌های قضائی چیست. از این رو ما در این راهنما لازم دانستیم به منظور تکمیل اطلاعات شما عزیزان در رابطه با وکلای دیوان عالی و وظایف و خصوصیات آن‌ها صحبت کنیم. منظور از وکیل دیوان عالی فردی است که می‌تواند به موکلینی که متقاضی تجدید نظر و بررسی مجدد پرونده در دادگاه هستند، کمک کند. زمانی که افراد بتوانند یک وکیل مجرب و حرفه‌ای دیوان عالی را برای رسیدگی به پرونده خود انتخاب کنند، درصد موفقیت آنان در وصول حق بیشتر می‌شود. وکلای دیوان عالی کشور بهتر از هر فرد دیگری می‌توانند از مفاد قانونی به منظور جلوگیری از تضییع حقوق افراد استفاده نمایند؛ چرا که چنین وکلایی دارای تجارب و دانش حقوقی بالایی می‌باشند.

معرفی دیوان عالی کشور

دیوان عالی کشور یکی از مهم‌ترین نهادها در نظام قضائی و عالی‌ترین مرجع قضائی در جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود. دیوان عالی کشور مطابق با اصل ۱۶۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به منظور نظارت بر اجرای صحیح قوانین و مقررات در محاکم و همچنین ایجاد وحدت رویه قضائی و انجام مسئولیت‌هایی که مطابق قانون به آنان محول شده، تشکیل شده است. لازم به ذکر است که ضوابط و قوانین مذکور را رئیس قوه قضائیه مشخص می‌کند.

معرفی وکیل دیوان عالی کشور

با در نظر گرفتن این موضوع که فرجام‌خواهی می‌تواند در پی احکام کیفری دادگاه یا دادگاه نظامی و... انجام پذیرد، مسلماً بهترین انتخاب برای شما وکیل متخصص دیوان عدالت اداری یا وکیل متخصص امور کیفری محسوب می‌شود. علاوه بر این، چنانچه فرجام‌خواهی نسبت به آراء صادره از دادگاه حقوقی و یا دادگاه خانواده باشد، باز هم بهترین گزینه مشاوره حقوقی رایگان دیوان عدالت اداری و  کمک گرفتن و مشورت با یک وکیل مجرب دیوان عالی کشور است.

بهترین وکیل دیوان عالی کشور فردی است که ضمن در اختیار داشتن پروانه وکالت در حوزه مربوط به موضوع پرونده شما، دارای مهارت و تخصص کافی نیز باشد. چنین وکلایی می‌توانند با مطالعه دقیق اوراق پرونده و اسناد و مدارک موجود اقدام به فرجام‌خواهی و پیگیری پرونده شما نمایند.

وظایف وکیل دیوان عالی کشور

به طور کل یکی از پیچیده‌ترین و سخت‌ترین تخصص‌ها مربوط به وکلای دیوان عالی کشور است. همانطور که پیش‌تر ذکر کردیم، تخصص در این حرفه اهمیت بسیار زیادی دارد؛ از این رو می‌توان نتیجه گرفت پرونده‌هایی که در دیوان عالی کشور مورد بررسی قرار می‌گیرند جزو پیچیده‌ترین و حساس‌ترین پرونده‌ها محسوب می‌شوند. برای تشریح پرونده‌های مرتبط با دیوان عالی بهترین راه مشورت و کمک گرفتن از یک وکیل متخصص دیوان عالی کشور می‌باشد. 

ویژگی‌های بهترین وکیل دیوان عالی کشور

بهترین وکیل دیوان عالی کشور وکیلی است که ضمن دارا بودن پروانه وکالت در حیطه مربوط به موضوع پرونده شما دارای تخصص و مهارت خاص نیز باشد و با مطالعه دقیق اوراق پرونده و اسناد و مدارک شما وفق قوانین و مقررات اقدام به فرجام‌خواهی و پیگیری پرونده نماید. و بتواند در پرونده های مربوط به گمرک به عنوان یک وکیل گمرک - آشنایی با وظایف وکیل امور گمرکی - وکلای دیوان حاضر شود.

در رابطه با وکالت تضمینی وکیل دیوان عالی لازم به ذکر است که وکیل حق‌الوکاله خود را مطابق نتیجه پرونده تعیین می‌کند؛ به این معنا که اگر پرونده نتیجه مطلوبی داشته باشد، وکیل مذکور مستحق دریافت حق‌الوکاله خواهد بود. علاوه بر این باید در نظر داشت که وکلای دیوان عالی کشور نمی‌توانند نتیجه پرونده را در ابتدای راه پیش‌بینی کنند و به طور قطعی در رابطه با آن نظر دهند؛ چرا که نتیجه نهایی پرونده‌های ارجاع داده شده به دیوان عالی توسط مرجع مذکور تعیین می‌شود.

لازم به ذکر است که دیوان عالی در بین مراجع قضائی جمهوری اسلامی ایران دارای بالاترین رتبه می‌باشد. از وظایف دیوان عالی می‌توان به مواردی هم‌چون نظارت بر اجرای صحیح قوانین در محاکم مختلف، برقراری یک‌پارچگی رویه قضائی و... اشاره کرد. ناگفته نماند که وظایف مذکور مطابق قانون به این مرجع قضائی محول شده و رئیس قوه قضائیه این ضوابط را وضع می‌نماید.

ضرورت کمک گرفتن از بهترین وکیل دیوان عالی کشور

ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که به طور کل مزایای مشورت با وکیل دیوان عالی کشور چیست و چرا باید از او کمک گرفت؟ در پاسخ به این سوال باید بگوئیم که کمک گرفتن و مشورت با افراد متخصص در حوزه دیوان عالی کشور سبب افزایش سرعت روند رسیدگی به پرونده و بالا رفتن کیفیت آن می‌شود. چنانچه پرونده شما به دست یک فرد غیرحرفه‌ای سپرده شود، علاوه بر عدم احقاق حقوق پایمال شده مجبور به پرداخت هزینه گزافی نیز خواهید شد. توجه داشته باشید که هر اندازه حساسیت پرونده شما بیشتر باشد، به همان نسبت انتخاب وکیل دیوان عالی کشور می‌بایست با دقت بیشتری انجام شود.

در رابطه با روند رسیدگی به پرونده‌های حقوقی و مسائل قانونی نیز بهترین کار این است که به یک فرد کاردان و متخصص مراجعه شود. ممکن است برخی از افراد تصور کنند که با مراجعه به هر وکیل دادگستری می‌توان مشکلات حقوقی مختلف را برطرف کرد؛ در صورتی که باید به این نکته توجه داشت که هر کدام از وکلای دادگستری دارای تخصص خاص در یک گرایش مخصوص می‌باشند. وکلای دادگستری از لحاظ تحصیلی و آکادمیک به طور تقریبی با یک‌دیگر مشابه می‌باشند اما هر کدام از آن‌ها در یکی از گرایش‌های علم حقوق تخصص و تجربه دارند. از این رو توصیه می‌شود پیش از انتخاب وکیل اطلاعات لازم را در رابطه با میزان مهارت و تجربیات او کسب نمائید.

از آن‌جایی که دیوان عالی کشور جزو مهم‌ترین مراجع قضائی در جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود، مسلم است که برای ارائه دادخواست در دیوان مذکور نیز می‌بایست از بهترین و حرفه‌ای‌ترین وکلای دادگستری کمک گرفت. وکیل دیوان عالی کشور علاوه بر داشتن مهارت و تخصص کافی در زمینه پرونده‌های مختلف مربوط به دیوان عالی، می‌تواند از اسناد و مدارک قانونی موجود به منظور احقاق حقوق موکل خود نیز بهترین استفاده را کند.

معتبرترین مرجع دسترسی به بهترین وکیل دیوان عالی کشور

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌هایی که بسیاری از افراد در هنگام مواجه شدن با مشکلات حقوقی با آن روبه‌رو هستند، پیدا کردن بهترین و متخصص‌ترین وکیل دیوان عالی است؛ چرا که افراد عادی آگاهی کافی در رابطه با خصوصیات بهترین موسسه حقوقی نداشته و عموماً دچار مشکل می‌شوند. هدف اصلی این راهنما معرفی بهترین مرجع دسترسی به وکلای دیوان عالی کشور به شما عزیزان می‌باشد.

در ابتدا لازم به ذکر است که وکلای دیوان عالی کشور می‌بایست دارای تخصص کافی در حوزه وکالت پرونده‌های مختلف دیوان عالی باشند. البته داشتن تخصص تنها به معنی داشتن تحصیلات حقوقی یا پروانه وکالت نیست، بلکه آن چیزی که سبب حرفه‌ای بودن یک وکیل دیوان عالی می‌شود، مهارت اوست. به بیان دیگر، وکیل متخصص دیوان عالی کشور باید در کنار تحصیلات و پروانه وکالت از تجربیات و مهارت کافی به منظور پیگیری پرونده‌های مربوط به دیوان مذکور نیز برخوردار باشد. 

معمولاً پیدا کردن یک وکیل با ویژگی‌های مذکور کار چندان ساده‌ای نیست؛ از این رو قصد داریم به منظور رفاه حال شما عزیزان و جلوگیری از اتلاف هزینه و زمان «گروه وکلای دیوان» را معرفی کنیم. گروه وکلای دیوان با در نظر گرفتن شرایط تک تک موکلین خدمات ارزنده‌ای را ارائه می‌دهد. مجموعه مذکور آماده خدمت‌رسانی به عموم مردم بوده و بهترین وکلای دیوان عالی کشور را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شما معرفی خواهد کرد. تنها کافیست به وب‌سایت مجموعه مذکور مراجعه کرده و با مشاوران وکلای دیوان ارتباط برقرار نمائید.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: