کد خبر: ۵۴۷۷۵۲
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۳

همزمان با برگزاری کنفرانس بازسازی اوکراین در سوئیس، وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد که این کشور میزبان کنفرانس بازسازی اوکراین در سال آتی میلادی است.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری رویترز، کنفرانس بازسازی اوکراین در سال جاری میلادی امروز (دوشنبه) در لوگانو، سوئیس برگزار می‌شود و هدفش چگونگی بازسازی اوکراین با حضور هیات مذاکره کننده اوکراینی و نمایندگان سایر کشورها، سازمان‌های بین المللی و جامعه مدنی است.

انگلیس همچنین اعلام کرده که در حال همکاری با کی‌یف و دیگر کشورها برای میزبانی کنفرانس سال آتی میلادی است و یک هیات نظارت برای کمک به هماهنگی بین‌ اوکراین و متحدانش برای انجام یکسری از اقدامات بازسازی تشکیل می‌شود که دفترش در لندن خواهد بود.

لیز تراس، وزیر امور خارجه انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما رهبری کمک و حمایت از اوکراین را در جنگ این کشور داریم و به این نقش حمایتی در برنامه توسعه و بازسازی دولت اوکراین ادامه خواهیم داد.

وی ادامه داد: بازسازی اوکراین نمادی از قدرت دموکراسی در برابر استبداد خواهد بود و به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نشان می‌دهد که تلاش‌هایش برای نابودی اوکراین تنها باعث قدرتمندتر، باشکوه‌تر و متحدتر شدن این کشور شده است.

وزارت خارجه انگلیس همچنین اعلام کرد، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین از دولت لندن خواسته تا پیشرو در احیای کی‌یف و مناطق همجوارش باشد. انگلیس به استفاده از ظرفیت های بخش مالی برای کمک به جذب سرمایه گذاری در اوکراین متعهد شده است.

دولت لندن قبلا با تامین ۱.۵ میلیارد دلار تضمین برای وام‌های چندجانبه و بیش از ۱۲۰ میلیون دلار در قالب کمک‌های دو جانبه توافق کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: