کد خبر: ۵۴۷۷۵۷
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۵

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران گفت: پایتخت ایران توسط شهرداری تهران و به همراه همه شهروندانش اداره می‌شود. نگاه واقعی و عمیق به مردم سالاری دینی به ما می‌گوید اداره شهر با و برای مردم سنگ بنای تعالی شهر است.

به گزارش شفاف، عبدالمطهر محمدخانی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه «شهرهای خواهرخوانده و توانمندی‌های مدیریت شهری تهران» اظهار کرد: تهران به تعداد اهالی و شهروندان دلسوزش، شهردار دارد. پایتخت ایران توسط شهرداری تهران و به همراه همه شهروندانش اداره می‌شود. نگاه واقعی و عمیق به مردم‌سالاری دینی به ما می‌گوید اداره شهر با و برای مردم سنگ بنای تعالی شهر است.

وی با بیان اینکه با همین رویکرد تهران باید شهر تلاش و سرزندگی باشد و در ابتدای قرن جدید به سمت چشم‌انداز کلیدی خود یعنی «کلانشهر الگوی جهان اسلام» حرکت کند، افزود: این مهم در کنار عزم شبانه‌روزی مدیریت شهری بدون تعامل سازنده و دیپلماسی شهری هدفمند، امکان‌پذیر نخواهد بود.

سخنگو شهرداری تهران و رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: مدیریت شهری در دوره جدید به دنبال انتقال دانش، فناوری‌های نوین، صادرات خدمات فنی و مهندسی و همچنین تعامل فرهنگی و هویتی به سایر شهرها است.

وی اضافه کرد: بر همین اساس در این رویداد بزرگ میزبان 15 شهر و پنج سازمان بین‌المللی بزرگ هستیم. همچنین حضور پررنگ کلانشهرهای ایران و مجمع کلانشهرها بر هم‌افزایی داخلی و حرکت یکپارچه مدیران شهرها کمک خواهد کرد. در این بخش نیز میزبان هشت کلانشهر بزرگ در نمایشگاه هستیم.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با بیان اینکه از طرفی دیگر در سال تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی، ضلع مکمل این نمایشگاه حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی است، گفت: در این میان، پنل‌های تخصصی با همکاری دانشگاه‌ها و مراکز تخصصی در مجموعه شهرداری تهران در بخش جنبی در حال برگزاری است.

وی عنوان کرد: یک 6 ضلعی (مردم و نخبگان، مدیریت شهری پایتخت، کلانشهرهای ایران، شهرهای خواهرخوانده، شرکت‌های دانش‌بنیان و اصحاب رسانه) در این نمایشگاه ساماندهی داده شده است. با مشارکت هر 6 ضلع، توسعه شهری امکان‌پذیر خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: