کد خبر: ۵۴۷۷۸۶
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۲

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی امروز (دوشنبه) اعلام کرد که این کشور تحرکات مربوط به مانورهای نظامی تابستانی کره شمالی را به دقت پیگیری می‌کند چون نگرانی‌های زیادی در مورد احتمال تحریکات از سوی پیونگ یانگ وجود دارد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، سخنگوی ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد: اگرچه اخیرا باران‌های سیل آسای موسمی رخ داده، اما ارتش کره شمالی معمولا مانور تابستانی خود را از ماه ژوئیه برگزار می‌کند. ما توجه ویژه‌ای به این مساله داریم و از نزدیک رزمایش‌های تابستانی این کشور را به دقت رصد می‌کنیم.

یک منبع آگاه نیز گفت که ارتش کره جنوبی هنوز هیچگونه فعالیت کامل مرتبط با این رزمایش مانند جابجایی تعداد زیادی نیرو یا تجهیزات سنگین را شناسایی نکرده اما مانورهای مرتبطی وجود داشته است.

آموزش‌های تمرینی کره شمالی گمانه‌زنی‌هایی را در این باره ایجاد کرده که این کشور شاید به دنبال نشان دادن قدرت و توانایی نظامی خود مانند آزمایش یک موشک بالستیک آن هم با توجیه بررسی آمادگی امنیتی خود باشد.

با وجود پاندمی کرونا، مشکلات اقتصادی و دیگر چالش‌های داخلی، کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی در جلسه ماه گذشته میلادی حزب حاکم بار دیگر بر اصل دولت مبنی بر قدرت برای قدرت و رقابت رودر رو تاکید کرد؛ اقدامی که نگرانی‌ها را در مورد تحریکات آینده از سوی پیونگ یانگ برانگیخته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: