کد خبر: ۵۴۷۸۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۴

روسیه از عادی‌سازی وضعیت در ونزوئلا و پیرامون آن به لطف سیاست‌های توامند دولت این کشور و وعده‌هایی برای ادامه حمایت از کاراکاس استقبال می‌کند.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با کارلوس رافائل فاریا تورتوسا، همتای ونزوئلایی خود گفت: ما قطعا از عادی‌سازی وضعیت در ونزوئلا و پیرامون آن استقبال می‌کنیم. ما می‌بینیم که به لطف سیاست‌های مسئولانه و توانمند دولت نیکولا مادورو (رئیس‌جمهوری ونزوئلا) این کشور دارد به مسیر توسعه پایدار باز می‌گردد. ما به هر طریقی که بتوانیم به این مسئله کمک خواهیم کرد.

تورتوسا نیز از لاوروف به دلیل حمایت جامعش از حل و فصل بن‌بست‌های سیاسی ونزوئلا تشکر کرد.

این دیپلمات ارشد ونزوئلا گفت: می‌خواهیم از شما، رئیس‌جمهور ولادیمیر پوتین و دولت روسیه به دلیل حمایت (از ونزوئلا) تشکر کنیم، حمایت سیاسی، حمایت از فرایندهای ملی که در ونزوئلا در حال رخ دادن هستند، مشارکت روسیه به عنوان یک میانجی‌گر در مذاکرات با اپوزیسیون ونزوئلا.

تورتوسا برای دیدارهای کاری یکشنبه به مسکو سفر کرده و تا سه‌شنبه در روسیه می‌ماند. او پیش از انتصاب به عنوان وزیر خارجه ونزوئلا، سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار این کشور در مسکو بود.

وزیر امور خارجه ونزوئلا گفت: ونزوئلا و روسیه به همکاری در بخش نفت ادامه می‌دهند و در حال حاضر روی توافقی برای دور زدن مطالعات غربی مرتبط با مکانیسم‌های مالی کار می‌کنند. در مورد همکاری در بخش انرژی، از زمان نزدیک شدن بین کشورهایمان هرگز متوقف نشده است. ما در حال کار بر روی پروژه های خاص با شرکت‌های فدراسیون روسیه هستیم و به تعمیق این کار ادامه می دهیم. امیدواریم بتوانیم در مورد راه ها به توافق برسیم. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: