کد خبر: ۵۴۷۸۴۱
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۰

وزیر آموزش و پرورش درباره مشکلات محدوده‌بندی مدارس برای ثبت‌نام گفت: به آقای کریمیان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اعلام می‌کنم موضوع را در دستور کار قرار دهد تا موجب زحمت بیشتر مردم نشود.

به گزارش شفاف، مشکلات ثبت‌نام مدارس امسال نیز همانند سال‌های گذشته در حال تکرار است و محدوده‌بندی مدارس بیشترین سهم مراجعات مردمی به ستادهای ثبت‌نام را تشکیل می‌دهد.

البته این پرسش همچنان از سوی مسئولان بی پاسخ باقی مانده است که آیا محدوده‌بندی‌ جغرافیایی مدارس هرسال بازنگری می‌شود یا از دهه‌ها قبل تعیین شده و همچنان بدون توجه به شرایط منطقه ثابت باقی مانده است؟

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش درباره مشکلات ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس اظهار کرد: درخواست ارائه مدارک برای پایه اول دبستان است و برای سایر پایه‌ها چون اسامی دانش‌آموزان در سامانه وجود دارد، ثبت‌نام به صورت خودکار انجام خواهد شد مگر آنکه بخواهند پرونده تحصیلی دانش‌آموز را منتقل کنند البته به واحد فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش اعلام کردم نیازی به اخذ مدارک نیست و حتی در پایه اول نیز می‌توانند مدارک را به صورت الکترونیک دریافت کنند.

املاکی که در اختیار مدارس غیردولتی است

وی افزود: به دلایل مختلف گرایش به مدارس دولتی افزایش یافته است و در برخی مناطق شمالی و مرکزی تهران، تعداد مدارس دولتی بسیار کم است، از سوی دیگر برخی املاک آموزش و پرورش در اختیار مدارس غیردولتی است که باید به مدرسه دولتی تبدیل شوند و نگذارند برای مردم مشکل ایجاد شود.

وزیر آموزش و پرورش درباره قدیمی بودن محدوده‌بندی مدارس و ایجاد مشکل برای مردم گفت: محدوده‌بندی مدارس معمولاً در شهر تهران انجام می‌شود که از قبل تعیین شده است، البته مراجعات مربوط به محدوده‌بندی مدارس زیاد است و تلاش بر حل مشکل است، گروهی از ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش را تعیین خواهم کرد تا مشکلات مردم را حل کنند همچنین خانواده‌ها در شهران تهران می‌توانند به واحد ارزیابی عملکرد مراجعه کنند.

وی متذکر شد: به آقای کریمیان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اعلام می‌کنم موضوع را در دستور کار قرار دهد تا موجب زحمت بیشتر مردم نشود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: