کد خبر: ۵۴۷۸۵۸
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۱

نایب‌رئیس شورای شهر تهران با اشاره به برگزاری نمایشگاه "شهرهای خواهرخوانده و توانمندی مدیریت شهری" گفت: این رویداد نقش بسزایی برای فعال کردن و انتقال ظرفیت‌ها و تولید و تجمیع پتانسیل‌ها در حوزه شهری دارد که می‌تواند صدای ما را به گوش جهانیان برساند.

به گزارش شفاف، پرویز سروری در جریان هفتاد و ششمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به برگزاری نمایشگاه تهران 1401، شهرهای خواهرخوانده و توانمندی مدیریت شهری اظهار کرد: این نمایشگاه در حال حاضر در بوستان گفتگو در حال برگزاری است که مورد استقبال شهرداران شهرهای خواهرخوانده و همچنین شهرداری‌های کلانشهر تهران قرار گرفته است.

وی با اشاره به موضوع استفاده از ظرفیت نوین دیپلماسی عمومی و پارلمانی افزود: یکی از موضوعات مهم استفاده از ظرفیت دیپلماسی مدیریت شهری است که ما در این بخش با عقب‌ماندگی مفرط روبرو هستیم و این همایش نقش بسزایی برای فعال کردن و انتقال ظرفیت‌ها و تولید و تجمیع پتانسیل‌ها در حوزه شهری دارد که می‌تواند صدای ما را به گوش جهانیان برساند.

نایب‌رئیس شورای شهر تهران با اشاره به حضور 14 الی 15 شهردار از کشورهای مختلف در این همایش گفت: این همایش مورد استقبال قابل توجهی قرار گرفته که در مراسم روز گذشته نیز شاهد حضور مسئولان عالی‌رتبه کشور در این همایش بودیم و این همایش می‌تواند زمینه‌ای برای تعامل بین شهرهای خواهرخوانده و شهرهای کشور باشد و از این اقدام شهرداری تقدیر و تشکر می‌شود.

سروری همچنین با اشاره به برگزاری نمایشگاه جامع از عملکرد و توانمندی‌های مناطق، معاونت‌ها، ستاد و صف در حوزه شهری گفت: در این باب نیز یک نمایشگاه جامعی از عملکرد شهرداری در حوزه‌های مختلف به تصویر کشانده شده است که این موضوع قابل تقدیر است.

به گزارش شفاف، سوده نجفی در این جلسه در تذکری در خصوص نامه‌ای که خطاب به مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری استخدامی کشور در فضای مجازی منتشر شده است، گفت: متاسفانه اعلام شده 18 نفر این نامه را امضا کردند و 3 نفر امتناع کردند که چنین موضوعی صحت ندارد و هر 21 نفر عضو نامه مربوطه را امضا کردند، چرا که همه اعضا مدافع حق و حقوق کارکنان شهرداری هستیم.

وی با تاکید بر اینکه هنوز نامه‌ رسمی از سوی ریاست شورای شهر امضا نشده است و همچنین این نامه برای امضا به دست اعضا نرسیده است، افزود: کارکنان شهرداری بدانند اعضا همواره مدافع حقوق آنان هستند.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران همچنین در خصوص اهمیت تدوین سند تحویل و تحول شهرداری تهران عنوان کرد: دو فوریت این موضع در ابتدای فعالیت شورای ششم تصویب شد تاکنون اقدامی در این مورد صورت نگرفته است.

نجفی تاکید کرد: ارائه سند تحویل و تحول از سوی شهرداری به منظور رفع تناقضات و ایجاد شفافیت ضروری است ‌‌که اگر زودتر اقدام شده بود بسیاری از مسائل و مشکلات مطرح نمی‌شد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونا صعودی است، گفت: با توجه به اینکه احتمال وقوع پیک جدید کرونا وجود دارد و در این مدت در رعایت پروتکل‌های بهداشتی سهل‌انگاری شده است از معاونت حمل‌و‌نقل و ترافیک خواست نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در وسایل نقلیه عمومی اقدامات لازم را انجام دهد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: