کد خبر: ۵۴۷۹۲۲
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۶

سرپرست سازمان آتش‌نشانی گفت: در تجهیزات سازمان آتش‌نشانی باید توجه ویژه‌ای شود چراکه تعدادی از تجهیزات وارداتی است و راه‌حل آن استفاده از شرکت‌های داخلی و دانش‌بنیان است.

به گزارش شفاف، نشست خبری "قدرت‌الله محمدی" سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به همراه پنجمین همایش و نمایشگاه بین‌المللی آتش‌نشانی و ایمنی شهری ظهر امروز در سالن اجتماعات نمایشگاه بوستان گفتگو برگزار شد.

محمدی در ابتدای این نشست خبری گفت:‌‌ برنامه‌های سازمان آتش‌نشانی در دو بخش درون‌سازمانی و مأموریتی است. مشکلات معیشتی پرسنل را بررسی می‌کنیم و برای آنها برنامه‌های ویژه داریم. ما باید نوع نگاه را باید به سازمان آتش‌نشانی عوض کنیم چرا که مستقیم با جان و مال مردم در ارتباط هستیم و اینجا ثانیه‌ها بسیار مهم است. در خصوصی ارتباطات و بودجه سازمان و تجهیزات مربوط به آن باید توجه ویژه‌ای شود چراکه تعدادی از تجهیزات وارداتی است و راه‌حل آن استفاده از شرکت‌های داخلی و دانش‌بنیان است.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: بخشی از تهران قدیمی است و امدادرسانی در بخش یافت فرسوده و قدیمی بسیار سخت است که برای آن سناریو تعریف کردیم و براساس معبرهای کم عرض تجهیزات خاصی را وارد کردیم که نمونه‌ای از این تجهیزات را در نمایشگا‌ه‌ها وارد کردیم که از جمله آنها موتورهای با عرض یک و بیست اطفای حریق است که بنا داریم 6 نمونه از آنها را وارد چرخه عملیاتی کنیم.

وی تصریح کرد: ما 20 هزار شیرهیدرانت باید در تهران نصب کنیم 8 هزار از این شیرها نصب شده است و ان‌شاءالله سالیانه 2 هزار از این شیرها را در معابر‌ها را نصب کنیم که کار اطفای حریق را انجام می‌دهند.

محمدی گفت: در خصوص استفاده از آتش‌نشانان زن کمبود نیرو داریم این کار سال گذشته استارت خورده و ان‌شاءالله در دو ماه آینده 16 نفر از آتش نشانان زن وارد چرخه شده و بعد از آموزش به‌کارگیری می‌شوند.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: درباره استانداردها در زود رسیدن به صحنه برنامه ریزی کردیم در نقاط مرکزی از ایستگاه‌های تک منظوره استفاده می کنیم که برای هر ایستگاه یک دستگاه پیش‌بینی شده است. تصمیم داریم در 5 نقطه این کار را انجام دهیم و براساس جانمایی این کار را انجام می‌دهیم که مباحث ترافیک را درنظر می‌گیریم که از جمله آنها بازار تهران است.

وی گفت: سازمان آتش‌نشانی باید بروز باشد. اگر مجتمع خاصی ساخته می‌شود باید تعریفی از ایمنی داشته باشیم و نباید عقب بمانیم.

محمدی گفت: امداد و نجات دریایی را داریم که تا هفته آینده از این گروه امداد و نجات رونمایی می‌کنیم که اگر حادثه‌ای به عنوان مثال در سدهای تهران اتفاق افتاد قادر به امداد و نجات هستند. ما در اطراف تهران نزدیک به 5 سد تهران داریم که قادر به امداد و نجات در آنجا خواهیم بود.

وی گفت: امداد و هوایی در تهران خیلی ضرورت دارد اما برای جنگل‌های شهر تهران بیشتر احتیاج داریم. 

محمدی تصریح کرد: منابع مالی شهرداری تهران محدود است و دولت می تواند در تسهیلگری از خروج تجهیزات از گمرک به ما کمک کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: