کد خبر: ۵۴۷۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۷

قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور بر حمایت قاطع این سازمان از سرمایه‌گذاران مشروع و سالم تاکید کرد و گفت: جا دارد که به برخی از مشکلات، موانع و چالش‌های سرمایه‌گذاران که در حوزه نظارتی به آن رسیده‌ایم، توجه شود.

به گزارش شفاف، احمد رحمانیان صبح امروز در همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر تهران که با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، اظهار کرد: در باب ضرورت و حمایت از سرمایه‌گذاران مطالب زیادی گفته شده است و یکی از مهم‌ترین راه‌هایی که می‌توان تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی را بی‌اثر کرد و باعث پیروزی ما در جنگ اقتصادی شود و سبب ایجاد اشتغال و فعالیت‌های اقتصادی و کاهش تورم و همچنین کاهش جرائم از منظر اجتماعی و فرهنگی شود، استفاده از فرصت‌های سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی است.

وی با اشاره به اهمیت فرصت‌های سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی گفت: مدیران شهری شهرداری تهران همایش دو روزه‌ای را در این باب برگزار خواهند کرد که جای تقدیر و تشکر دارد.

قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به حمایت قاطع این سازمان از سرمایه‌گذاران مشروع و سالم خاطرنشان کرد: جا دارد که به برخی از مشکلات، موانع و چالش‌های سرمایه‌گذاران که در حوزه نظارتی به آن رسیده‌ایم توجه شود که از آن جمله می‌توان به عدم التزام مدیران و بخش‌های مختلف به مقوله سرمایه‌گذاری و همچنین عدم اطلاعات صحیح به برخی از سرمایه‌گذاران اشاره کرد. به همین جهت درخواست می‌شود که اطلاعات کمی و واقع‌بینانه به سرمایه‌گذاران ارائه شود.

رحمانیان ادامه داد: یکی دیگر از چالش‌ها و مشکلاتی که سرمایه‌گذاران با‌ آن مواجه هستند تغییرات مکرر در سیاست‌های پولی و ارزی و همچنین بحث تسهیلات بانکی و سود بالای آنها است. همچنین باید به بحث نرخ ارز و افزایش بی‌رویه آن نیز اشاره کرد که یکی دیگر از چالش‌های مهم سرمایه‌گذاران است.

وی افزود: اولین نکته‌ای که در باب سرمایه‌گذاری در شهرداری‌ها وجود دارد این است که باید از اقدامات مقطعی و کوتاه‌مدت به شدت پرهیز شود و باید برنامه‌های میان‌مدت و کوتاه‌مدت و بلندمدت ترسیم و اجرا شود. همچنین در پروژه‌های سرمایه‌گذاری علاوه بر نگاه‌های اقتصادی باید مقوله آلودگی هوا و مسائل زیست محیطی و همچنین موضوعات اجتماعی مورد توجه قرار بگیرد.

قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور گفت:‌ ضرورت دارد که در پروژه‌های سرمایه‌گذاری به موضوعات فرهنگی و اجتماعی و همچنین امنیتی نیز در جاهایی که ضرورت دارد توجه شود.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: