کد خبر: ۵۴۷۹۳۱
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۷

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: انتظار همه از سازمان تعزیرات حکومتی برخورد جدی با تخلفات بازار است و به همین دلیل تعزیرات در صف اول قرار دارد.

به گزارش شفاف، احمد اصانلو، معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با ذبیح‌الله خدائیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور دیدار و گفت‌وگو کرد. اصانلو در این دیدار با بیان این مطلب که کمبود نیروی انسانی، بودجه و تجهیزات از مهم‌ترین مشکلات تعزیرات حکومتی است، گفت: سازمان تعزیرات با تمام کاستی‌ها در حوزه رسیدگی به تخلفات صنفی، بهداشتی، قاچاق نقش اساسی ایفا می‌کند و تلاش می‌کند در آرامش بازار و خرید بدون دغدغه کمک کند.

ذبیح‌الله خدائیان هم در این دیدار گفت: انتظار همه از تعزیرات برخورد جدی با تخلفات بازار است و به همین دلیل تعزیرات در صف اول قرار دارد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: می‌دانم که در تعزیرات نیرو و امکانات کافی وجود ندارد ولی در شرایط سخت و بحرانی مدیریت کردن هنر است و شما توانایی خاص خودتان را دارید و می‌توانید در این زمینه منشأ تحول باشید.

جریمه 140 میلیارد ریالی فروشگاه معتبر اینترنتی توسط تعزیرات

خبر دیگر از سازمان تعزیرات حکومتی اینکه، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی از جریمه 140 میلیارد ریالی یکی از فروشگاه‌های معتبر و تأثیرگذار خبر داد. این جریمه در ادامه زیر ذره‌بین قرار گرفتن فروشگاه‌های اینترنتی از سوی تعزیرات تعیین شده است.

این خبر می‌افزاید؛ احمد اصانلو در حاشیه گشت مشترک تعزیرات حکومتی در یکی از فروشگاه‌های عرضه روغن موتور در تهران گفت: این فروشگاه اینترنتی که شبکه توزیع گسترده‌ای در بازار دارد و شاخص قیمت‌گذاری محسوب می‌شود، ملزم به اصلاح قیمت سه قلم کالای روغن موتور، پوشک و شکر و پرداخت 140 میلیارد ریال جزای نقدی شد.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی همچنین در مورد حضور گشت مشترک در انبار و فروشگاه مرکز عرضه روغن موتور دیگری، افزود: این عرضه‌کننده روغن موتور تاکنون نسبت به ثبت سامانه جامع تجارت اقدام نکرده بنابراین پرونده قاچاق و گرانی این واحد در محل بررسی و به پرداخت 770 میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.

وی به رویکرد پیشگیرانه سازمان تعزیرات حکومتی از وقوع تخلفات اشاره کرد و گفت: جلسه‌ای با حضور مدیران کارخانه‌های تولید روغن در سازمان تعزیرات تشکیل و با گفتمان انجام شده توافق شد که مدیران این شرکت‌ها تولیدات خود را نسبت به بازه زمانی مشابه سال قبل 10 درصد افزایش دهند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: