کد خبر: ۵۴۸۰۵۱
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۸

تیم ملی والیبال آمریکا در نخستین مسابقه سومین روز هفته سوم لیگ ملت‌ها به سختی فرانسه را شکست داد تا با تقسیم امتیازهای این مسابقه، صعود دو تیم آمریکا و فرانسه نیز به مرحله نهایی قطعی شود.

به گزارش شفاف، سومین روز از هفته سوم و پایانی مرحله بین قاره‌ای لیگ ملت‌های والیبال سال 2022 امروز (پنجشنبه 16 تیرماه) با 6 دیدار در دو شهر اوزاکا ژاپن و گدانسک لهستان پیگیری می‌شود.

در نخستین مسابقه شهر اوزاکا تیم‌های ملی والیبال آمریکا و فرانسه به مصاف یکدیگر رفتند و یانکی‌ها 3 بر 2 حریف خود را شکست دادند تا به هشتمین برد خود دست یابند و با 22 امتیاز صعودشان به مرحله نهایی قطعی شود. آمریکا با این برد به صدر جدول هم صعود کرد.

فرانسه در ست‌های اول و سوم 25 بر 15 و 25 بر 22 حریف خود را شکست داد اما در ست‌های دوم، چهارم و پنجم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 22، 25 بر 14 و 15 بر 8 مغلوب آمریکا شد تا با 7 برد و 22 امتیاز صعودش به مرحله نهایی قطعی شود.

شب گذشته نیز صعود تیم‌‌های ایتالیا و لهستان با هفت برد و 22 امتیاز به عنوان هشت تیم برتر مرحله گروهی به مرحله نهایی لیگ ملت‌ها قطعی شده بود تا 10 تیم دیگر برای 4 سهمیه باقی مانده تلاش کنند.

تیم‌های استرالیا و بلغارستان که با یک برد در رتبه‌های شانزدهم و پازندهم جدول قرار دارند، از صعود به مرحله نهایی ناامید شدند.

تیم ملی والیبال ایران از ساعت 16:30 دقیقه امروز (پنج شنبه 16 تیر) در دومین‌‌ مسابقه خود در هفته سوم لیگ ملت‌ها به مصاف ایتالیا خواهد رفت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: