کد خبر: ۵۴۸۱۱۸
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۶

تیم ملی والیبال ایران در یازدهمین دیدار از لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ مقابل اسلوونی به میدان رفت و موفق به شکست این تیم شد.

به گزارش شفاف، تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار از هفته سوم لیگ ملت‌های 2022 از ساعت 19:30 امروز جمعه 17 تیر 1401 در سالن «ارگو» شهر گدانسگ در شمال لهستان به مصاف اسلوونی رفت و با نتیجه 3 بر صفر به پیروزی رسید.

بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی ایران در سومین مسابقه تیمش در هفته سوم لیگ ملت‌های 2022، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، مهدی جلوه، امیرحسین توخته، محمدطاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) را برابر اسلوونی به میدان فرستاد.

دو تیم در حالی با هم روبرو شدند که پیروزی در این بازی، کلید صعود به مرحله نهایی برای آنها بود. مارک لبدیف، سرمربی تیم ملی اسلوونی پیش از بازی گفته بود: تیم ایران در طول مسابقات، پیشرفت زیادی کرده و نباید فراموش کرد که آمریکا را نیز شکست داده است. ما هیچ شانسی برای شکست دادن آمریکا نداشتیم. سرویس‌های بازیکنان ایران، بسیار خوب است.

نکته‌ای که سرمربی اسلوونی در مورد سرویس به آن اشاره کرده بود به همراه هماهنگی و بازی بهتری که بازیکنان ایران ارائه می‌دادند در ست نخست، عامل برتری شاگردان عطایی بود و این ست با حساب 26 بر 24 به سود ایران به پایان رسید.

تیم ایران در ست دوم، بی رحمانه و کم اشتباه ظاهر شد و اجازه نداد حریف خودش را در زمین پیدا کند. نتیجه این ست، 25 بر 14 بود. ایران در حمله به مراتب برتر از اسلوونی بود.

ست سوم برای ایران با حاشیه‌هایی همراه بود و میلاد عبادی‌پور، کاپیتان تیم ملی ایران به دلیل اعتراض شدید به عملکرد ضعیف داور، کارت قرمز دریافت کرد. داور بارها توپ‌هایی که داخل شده بود را خارج اعلام کرد و ویدئو چک، رأی او را لغو کرد. تیم ایران در ست سوم هم با وجود مقاومت حریف اروپایی 25 بر 21 و در نهایت 3 بر صفر برنده شدند.

تیم ملی ایران در پایان این دیدار 37 امتیاز از حمله، 6 امتیاز از دفاع روی تور، 6 امتیاز سرویس و 27 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد و تیم ملی اسلواکی نیز 27 امتیاز از حمله، 5 امتیاز از دفاع روی تور، 4 امتیاز سرویس و 23 امتیاز از اشتباهات تیم ملی ایران کسب کرد.

بازی با اعتراض بازیکنان اسلوونی پس از کسب امتیاز 25 توسط مهدی جلوه همراه بود که با پا درمیانی بهروز عطایی، قضیه ختم به خیر شد.

تیم ایران در حالی که برای کسب تجربه وارد لیگ ملت ها شده بود با کسب این نتیجه برای صعود به مرحله نهایی و جمع 8 تیم برتر همچنان امیدوار ماند.

نتیجه سایر دیدارهای امروز به شرح زیر است:

آرژانتین 3 - استرالیا یک
فرانسه 3 - برزیل صفر
ژاپن 3 - کانادا یک
بلغارستان 3 - هلند یک

تیم ملی ایران در دوازدهمین و آخرین دیدار از مرحله بین قاره‌ای لیگ ملت‌های والیبال از ساعت 19:30 فردا شنبه به مصاف شاگردان کولاکوویچ در تیم ملی صربستان خواهد رفت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: