کد خبر: ۵۴۸۱۶۴
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۳

ساخت نیروگاه فتوولتائیک Kela، که بخشی از یک نیروگاه هیبریدی آبی - خورشیدی با بالاترین ظرفیت نصب شده در جهان است، روز جمعه در جنوب غربی چین آغاز شد.

به گزارش شفاف، ساخت نیروگاه فتوولتائیک Kela، که بخشی از یک نیروگاه هیبریدی آبی - خورشیدی با بالاترین ظرفیت نصب شده در جهان است، روز جمعه در جنوب غربی چین آغاز شد.

فتوولتائیک یا به اختصار PV، فناوری تبدل (انرژی) نور به الکتریسیته از راه استفاده از نیم‌رساناهایی است که ویژگی اثر فوتوولتایی دارند؛ پدیده‌ای که در زمینه‌های فوتوشیمی، فیزیک و الکتروشیمی مورد استفاده و بررسی است. یک سامانه فتوولتایی با به‌کارگیری پانل‌های خورشیدی که هر کدامشان را شماری از سلول‌های خورشیدی تشکیل می‌دهد، توان الکتریکی تولید می‌کند.

نیروگاه فتوولتائیک Kela در شهرستان یاجیانگ، استان خودمختار گارزه تبت در استان سیچوان، دارای ظرفیت نصب شده یک میلیون کیلووات است و در نهایت به نیروگاه آبی لیانگهکو متصل می‌شود که در ماه مارس با ظرفیت کل نصب شده 3 میلیون کیلووات مورد بهره‌برداری قرار گرفت. این نیروگاه به بزرگ‌ترین نیروگاه هیبریدی آبی - خورشیدی در جهان تبدیل می‌شود.

با تکیه بر نور خورشید برای تولید برق، تولید برق نیروگاه‌های فتوولتائیک بین روز و شب و با رویدادهای آب و هوایی در نوسان است. مولفه برق آبی به تنظیم هرگونه ناپایداری در منبع تغذیه فتوولتائیک کمک می‌کند تا برق پاک پایدار و باکیفیت را برای شبکه برق فراهم کند.

مساحت این ایستگاه حدود 16 کیلومتر مربع معادل 80 استادیوم به اندازه استادیوم ملی "لانه پرنده" پکن خواهد بود و انتظار می‌رود سال آینده به بهره‌برداری برسد.

کشور چین , سازمان انرژی‌ها تجدیدپذیر | ساتبا ,

عکس نیروگاه برق آبی لیانگهکو در رودخانه یالونگ در استان خودمختار تبت گارزه، استان سیچوان در جنوب غربی چین را نشان می دهد /CFP

"چی نینگچون" مدیر حوزه آبی رودخانه یالونگ گفت: این نیروگاه سالانه 2 میلیارد کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) برق پاک تولید خواهد کرد که معادل بیش از 600000 تن زغال سنگ استاندارد است و انتشار دی‌اکسید کربن را تا بیش از 1.6 میلیون تن کاهش می‌دهد.

بالاترین ظرفیت نیروگاه برق آبی خورشیدی در حال حاضر نیروگاه آبی خورشیدی Longyangxia است که در تاریخ 26 ژوئن توسط رکورد جهانی گینس تأیید شد. این نیروگاه واقع در شمال غربی استان چینگهای چین، دارای ظرفیت کل 2.13 میلیون کیلووات و با 850000 کیلووات انرژی خورشیدی و 1.28 میلیون کیلووات برق آبی است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: