کد خبر: ۵۴۸۱۶۹
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۴

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، با توجه به افزایش موارد ابتلا، بستری‌ها، سرپایی‌ها و شهرهای قرمز و نارنجی، استفاده از ماسک در فضای باز و بسته در این شهرها را ضروری دانست.

به گزارش شفاف، عباس شیراوژن با اشاره به نشست امروز 18 تیرماه ستاد ملی کرونا گفت: با توجه به افزایش موارد ابتلا، بستری‌ها، سرپایی‌ها و شهرهای قرمز و نارنجی در جلسه امروز ستاد ملی کرونا، بر استفاده از ماسک در کلیه فضاها چه باز و چه سرپوشیده در شهرهای قرمز و نارنجی تأکید شد؛ همچنین استفاده از ماسک در شهرهای آبی و زرد در نقاط سرپوشیده یا پرازدحام و پرتردد ضروری است.

ضرورت تزریق نوبت یادآور واکسن کرونا

وی ادامه داد: تزریق نوبت یادآور واکسن در کشورهای مختلف باعث کاهش موارد ابتلای بیماری کرونا شده است و به‌عکس کشورهایی که پوشش واکسن کاملی داشتند ولی زمان زیادی از تزریق واکسن کرونا گذشته مجدداً موارد ابتلا در آنها فراوان گزارش شده است، پس باید تزریق واکسن یادآور را جدی بگیریم.

سخنگوی ستاد ملی کرونا تصریح کرد: وزارت بهداشت در این راستا باید تعداد و ساعات خدمت‌رسانی مراکز واکسیناسیون را برای ایجاد تسهیل در امر واکسیناسیون، افزایش دهد.

وی در پایان افزایش مراقبت‌های مرزی در تمام مرزها با توجه به ابتلای فراوان در کشورهای همسایه از ترکیه تا امارات را دیگر مصوبه امروز ستاد ملی کرونا اعلام کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: