کد خبر: ۵۴۸۱۷۵
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۵

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش گفت: پاسخ گویی به شبهات در مدارس‌ نیازمند حضور کارشناسان‌ خبره حوزوی است.

به گزارش شفاف، حجت‌الاسلام حمید نیکزاد، مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاری‌ها در بازدید از مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات دینی حوزه‌های علمیه در سخنانی اظهار کرد: ظرفیت تعاملی در آموزش و پرورش بیش از 55 میلیون نفر است یعنی دانش‌آموزان، والدین آنان، معلمان و خانواده‌های ایشان، بنابراین جامعه مخاطب بسیاری گسترده و متنوعی است.

وی با بیان اینکه عرصه فعالیت‌های ما در آموزش و پرورش متنوع است، افزود: در محتوای درسی و فضای پرورشی می‌توانیم ورود داشته باشیم، همچنین ظرفیت کانون‌های پرورش فکری قابل استفاده بوده و بستر مجازی شبکه شاد فضای آماده و مهیایی است؛ البته ظرفیت معلمان و دانشگاه فرهنگیان نیز وجود دارد. پاسخ‌گویی به شبهات در مدارس‌ نیازمند حضور کارشناسان‌ خبره حوزوی است.

نیکزاد ادامه داد: ما می‌توانیم از این ظرفیت‌ها استفاده کرده و شبهات موجود در متن مدارس و فضای فکری معلمان را رصد کنیم، البته باید سازوکار آن مشخص شود.

وی بیان کرد: یکی از ظرفیت‌هایی که مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات دینی می‌تواند در آن ورود کند، کرسی‌های آزاداندیشی و نظریه‌پردازی است، همچنین ذیل طرح «دیده‌بان» بحث توجه به شبهات و پاسخ‌دهی به آنها دیده شده که آنجا هم بستر خوبی برای فعالیت مرکز مطالعات است.

نیکزاد گفت: آموزش و پرورش بستر بسیار خوبی برای توزیع و پخش سریع پاسخ‌هایی است که توسط کارگروه‌‌های واکنش سریع در حوادث یا مناسبت‌های مختلف شکل می‌گیرد. 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: