کد خبر: ۵۴۸۱۸۶
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۷

رئیس پیشین یوفا می‌گوید که قصد ندارد کسانی که مسبب اصلی محرومیت طولانی مدت او بودند را به حال خود رها کند.

به گزارش شفاف، میشل پلاتینی که در سال 2015 به اتهام فساد مالی به مدت هشت سال از هرگونه فعالیت در فوتبال محروم شده بود، سرانجام روز گذشته (جمعه) به همراه سپ بلاتر رئیس پیشین فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) توسط دادگاهی در سوئیس از اتهامات وارده تبرئه شد.

رئیس پیشین اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در گفت‌وگو با روزنامه «اکیپ» فرانسه گفت:  خوب است که حقیقت پس از این همه دستکاری، دروغ و بی‌عدالتی فاش شد. به شما گفته بودم که من آدم صادقی هستم، باید حرفم را باور می‌کردید. حالا قرار است خوش بگذارنیم.

پلاتینی با اشاره به اینکه برای کنار زدن او از قدرت در سال 2015 یک دستکاری سیاسی و قضایی صورت گرفته بوده، تصریح کرد: در این پرونده، مقصرانی وجود دارند که در این دادگاه حاضر نشدند. ما اما دوباره با آنها ملاقات خواهیم کرد.

پلاتینی به طور خاص به نقش پنهان جانی اینفانتینو، دست راست سابق خود در یوفا که در سال 2016 به عنوان رئیس فیفا انتخاب شد، مشکوک است؛ کسی که از سال 2020 برای سه ملاقات مخفیانه با رئیس سابق دادستانی سوئیس هدف قرار گرفته است.

وی در این باره گفت: نمی‌گذارم چیزی از دستم در برود. هنوز کارم تمام نشده است. در فرانسه، من شکایتی علیه اینفانتینو به دلیل اعمال نفوذش تنظیم کرده‌ام تا بفهمم دقیقاً چه کسی همه چیز را دستکاری کرده است. ما شروع به خوشگذرانی خواهیم کرد.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال فرانسه در پاسخ به این پرسش که «آیا قرار است به دنیای فوتبال بازگردید یا خیر؟»، پاسخ داد: نمی‌دانم! من خیلی جوان هستم (67 سال) و هنوز بیشتر از اینفانتینو مو دارم. هنوز سال‌های زیادی در پیش دارم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: