کد خبر: ۵۴۸۱۹۸
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۸

سه شاگرد نایب قهرمان پیشین کشتی آزاد جهان که اکنون در یکی از شهرهای ایالت بنگلور مربیگری می‎کند، در مسابقات آسیایی جوانان و جهانی نوجوانان کشتی خواهند گرفت.

به گزارش شفاف، امیر توکلیان که در سال 2001 موفق به کسب مدال نقره جهان شد و چند سال پس از آن به‌عنوان مربی تیم ملی کشتی آزاد فعالیتش را آغاز کرد، از یک سال و اندی پیش در شهر کارناتاکا در ایالت بنگلور هند در رده‌های سنی پایه مربیگری می‌کند.

در حالی که مسابقات قهرمانی آسیا در رده‌های سنی مختلف در حال انجام است و پس از آن نیز پیکارهای قهرمانی جهان در کلیه رده‌ها آغاز می‌شود، توکلیان سه شاگرد هندی در این رقابت‌ها دارد.

یکی از شاگردان او ابتدای ماه آینده در ترکیب تیم کشتی آزاد نوجوانان هند در مسابقات جهانی ایتالیا کشتی خواهد گرفت و دو نفر دیگر نیز این روزها در بحرین حضور داشته و رقابت‌های قهرمانی نوجوانان آسیا روی تشک می‌روند.

مولایم یادو در وزن 70 کیلوگرم و آشیش در 97 کیلوگرم در آسیایی جوانان کشتی می‌گیرند و در ادامه نیکیل یادو در وزن 60 کیلوگرم عضو تیم نوجوانان هند در پیکارهای جهانی ایتالیا خواهد بود.

امیر توکلیان تا سال 2025 با مسئولان ورزش کارناتاکا قرارداد دارد. او تنها مربی خارجی فعال در این شهر نیست، مربی بوکس آنها از انگلیس و جودوی‌شان از گرجستان انتخاب شده و همه آنها در یک مجموعه ورزشی بزرگ که در منطقه‌ای کوهستانی قرار دارد و تمام امکانات ورزشی و رفاهی در آن دیده می‌شود، مستقر شده‌اند و با حمایت یک اسپانسر معروف در کشور هندوستان، تمرینات‎شان را دنبال می‌کنند.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: