کد خبر: ۵۴۸۳۵۶
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۶

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بازداشت شهردار منطقه ۱۵ و شهردار ناحیه این منطقه گفت: متاسفانه چنین تصمیماتی باعث می‌شود که کارآمدی، شجاعت و جسارت را از مدیران شهری بگیریم.

به گزارش شفاف، پرویز سروری نایب‌رئیس شورای شهر تهران صبح امروز در جریان هفتادوهفتمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به حادثه سقوط یک کودک در فضایی در منطقه 15 اظهار کرد: در این حادثه غمبار شاهد از دست دادن انسانی معصوم و بی‌گناه بودیم که این حادثه را به خانواده این کودک تسلیت عرض می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه طبیعتا شورا و شهرداری به این موضوع حساس بوده و از خانواده متوفی دلجویی خواهد کرد، گفت: نکاتی که در این باره بیان کنم اول اینکه قوه قضاییه فعلی انقلابی و میدانی است و هر روز با حضور در جمع مردم نسبت به رفع دغدغه آنها در حوزه‌های مختلف اقدام می‌کند و قوه قضاییه فعلی مصداق یک قوه موثر کارآمد و مسئله محور است.

نایب‌رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: اما متاسفانه اتفاق روز گذشته و بازداشت شهردار منطقه 15 و شهردار ناحیه این منطقه برای ما تعجب‌برانگیز بود؛ چرا که شهردار منطقه 15 جزو شهرداران زحمتکش و از نیروهای انقلابی است، همچنین شهردار ناحیه و مسئول فضای سبز منطقه نیز به همین شکل هستند.

سروری درباره این حادثه ادامه داد: طرحی در سال 1372 از سوی شهرداری تهران عملیاتی و اجرایی شد و میدان بسیج فعلی احداث شد به طوری که در آن زمان براساس طرح مورد نظر شهرداری وقت، خانه‌ها خریداری و به میدان فعلی تبدیل شد که این میدان بسیار در کاهش ترافیک موثر بوده است.

وی با بیان اینکه قطعا کسی انتظار ندارد که شهرداری بداند که زیر زمین چه خبر است، افزود: در اطراف این میدان رمپ ولوپ بوده است و این اتفاق نیز در همین محدوده رخ داده است ضمن اینکه به هیچ عنوان این منطقه محلی برای استراحت نبوده و متاسفانه یکی از فرزندان همه ما جان خود را در این حادثه از دست داده است.

نایب‌رئیس شورای شهر تهران در ادامه با طرح این پرسش از قوه قضاییه که چرا شهردار منطقه و شهردار ناحیه که جزو نیروهای انقلابی هستند بازداشت شده‌اند، ادامه داد: قطعا با چنین تصمیم‌هایی جسارت را از مدیران می‌گیریم و شهرداران با استرس بر روی صندلی خود می‌نشینند چرا که هر لحظه احساس می کنند که در هنگام ماموریت به زندان خواهند رفت.

سروری با بیان اینکه در گذشته نیز سابقه چنین حوادثی را داشته‌ایم، گفت: حادثه کوهسار از مواردی است که می‌توان به آن اشاره کرد و ما انتظار داریم که قوه قضاییه با صبوری عمل کند و بررسی‌های میدانی را انجام دهد و نبایستی شهردار انقلابی ما به زندان انداخته شود و این پرسش مطرح می‌شود که آیا پس از این اتفاق شهرداران می‌توانند به کار خود ادامه دهند یا خیر؟!

وی با بیان اینکه اینگونه تصمیمات جسارت و شجاعت را از مدیران شهرداری می‌گیرد، گفت: از قوه قضاییه عدالت محور میدانی و کارآمد که کارهای بسیار بزرگی را انجام می‌دهد انتظارمان این است که با مدیریت شهری همراهی کند و ما نمی‌توانیم با به زندان انداختن شهرداران انقلابی انتظار کارآمدی و اقدامات قابل توجه را از مدیران شهری داشته باشیم.

نایب‌رئیس شورای شهرتهران در پایان خطاب به حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه گفت: شما یار ما بودید و هستید و حضور شما در قوه قضاییه تحول ایجاد کرده است و انتظار داریم که یار مدیریت شهری نیز باشید.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: