کد خبر: ۵۴۸۳۹۳
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۲

وزارت بهداشت روسیه از ثبت نخستین مورد از ابتلا به آبله میمون در این کشور خبر داد.

آبله میمون گرچه قدرت سرایت بسیار کمتری نسبت به کووید ۱۹ دارد، اما طی ماه‌های اخیر از مناطق بومی خود در غرب آفریقا فراتر رفته و هم اینک در تمامی قاره‌های جهان مواردی از ابتلا به آن گزارش شده است. همین موضوع باعث نگرانی مقامات بهداشتی نسبت به گسترش بیماری و وقوع جهش در این ویروس شده است.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت بهداشت روسیه با صدور بیانیه‌ای از مشاهده نخستین مورد از ابتلا به آبله میمون در این کشور خبر داد.

این بیمار یک مرد جوان است که به تازگی از اروپا به کشور بازگشته بود. این فرد پس از شناسایی به سرعت قرنطینه شده و مراحل درمانی بر روی او در حال انجام است. با این وجود، حال عمومی وی مساعد گزارش شده است و علائم خفیفی از بیماری را دارد.

مقامات بهداشتی می‌گویند در حال رصد مکان‌ها و افرادی هستند که این بیمار با آن‌ها در ارتباط بوده است تا موارد احتمالی انتشار را به سرعت شناسایی و قرنطینه کنند.

براساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، آبله میمون تاکنون در بیش از ۵۰ کشور جهان مشاهده شده و ۷ هزار و ۶۰۰ تن را آلوده کرده است. برآورد می‌شود نرخ مرگ و میر ناشی از این ویروس یک درصد باشد، اما تاکنون هیچ موردی از تلفات این بیماری در خارج از قاره آفریقا گزارش نشده است.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: