کد خبر: ۵۴۸۴۲۰
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۷
نماینده سفارت تاجیکستان در ایران:

آلبوم «جان شیدا» از مجموعه فلک‌خوانی، فلک‌خوان تاجیکی «دولتمند خالف» منتشر شد.

به گزارش شفاف به نقل از روابط عمومی دفتر موسیقی صداوسیما، آلبوم «جان شیدا» به همت دفتر موسیقی، شعر و سرود صدا و سیما و موسسه صوتی تصویری سروش سه شنبه بیست و یکم تیرماه رونمایی شد و رسماً به بازار موسیقی آمد.

دولتمند خالف (دولتمند خال‌زاده) موسیقیدان، نوازنده و خواننده تاجیک استاد موسیقی محلی جنوب تاجیکستان است که فلک نام دارد. او شش مقام را در کنسرواتوار موسیقی دوشنبه آموخته و برای نواختن دوتار، قیچک و سه‌تار که از سازهای مشهور این منطقه است، جوایزی دریافت کرده است.

آوازهای او که اغلب بر اساس اشعار مولوی و دیگر شاعران برجسته زبان و ادبیات فارسی، دری و تاجیکی تنظیم شده‌اند.

مظفر محمدی ـ نماینده سفارت جمهوری تاجیکستان در ایران ـ در این برنامه گفت: «در برنامه درسی ما ایران بخش جدا ناپذیر از زندگی تاجیکان است. ما یک ملت هستیم، زبان، دین و فرهنگ مشترک داریم. استاد دولتمند یگانه استاد مثل استاد شجریان باعث همدلی هستند.»

دولتمند خالف خواننده و نوازندە سه‌تار و دمره، لایق شاه خالف خواننده و نوازنده کمانچه، سنگینمد خالف نوازندە تنبک، حاتم فریدونی نوازندە تنبک و دف، دانیار خالف نوازنده نی، نوراله باراتف نوازندە دوتار باس، روزی مد خالف نوازندە رباب و محمدعلی مشرب اف نوازنده قانون اعضای کنسرت‌ها و نیز هنرمندان سهیم در آلبوم «جان شیدا» هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: