کد خبر: ۵۴۸۴۴۲
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۴

سازمان زیباسازی شهر تهران همزمان با فرا رسیدن عید غدیر شهر را آذین‌بندی می‌کند.

به گزارش شفاف، تهران در انتظار یک ضیافت بزرگ است، ضیافت عیدی از اعیاد خدا، عید غدیر بهترین بهانه است برای این ضیافت بزرگ تا سرور و نشاط در جای جای شهر در کام شهروندان تهرانی بنشیند. ضیافت نور و نقش و حجم تدارک هنرهای شهری است که سازمان زیباسازی شهر تهران برای رقم زدن عیدی متفاوت‌تر از همیشه پیشکش پایتخت کرده است.

رضا صیادی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در این باره گفت: با یک میهمانی 10 کیلومتری در خیابان ولی‌عصر(عج)، نقش بستن تصویر فاخر برابر سازه‌های تبلیغاتی شهر، نورپردازی و آذین‌بندی میادین و خیابان‌ها و نصب المان‌ها و احجام هنری مرتبط با مفاهیم و پیام‌های عید بزرگ شیعیان به همراه مراسم و جشن‌های مردمی رقم می‌خورد و خاطره می‌سازد.

وی تصریح کرد: در غدیر امسال با طراحی‌های گرافیکی و تصویرسازی‌های ویژه از گذشته تاکنون، روی تمامی سازه‌های تبلیغاتی فرهنگی و تجاری سطح شهر اکران‌های ویژه‌ای انجام شده است. بخش تصویرسازی، الگوبرداری شده از تصاویر موجود جشن‌های روز عید غدیر در ادوار و همچنین رسوم اقوام مختلف است، در این تصاویر پرچم و کتل مزین به متن "عیدالله اکبر" برگرفته از دوره قاجار تا دهه 60، جشن‌های اقوام و همچنین عید غدیر در جبهه‌ها و عکس‌هایی از بارگاه مطهر حضرت علی(ع) دیده می‌شود که در سراسر پایتخت اکران شده‌اند.

صیادی تصریح کرد: بخشی از اکران‌های فرهنگی عید غدیر امسال حاصل آثار فاخری است که هنرمندان سراسر کشور خلق کرده‌اند و آنها را از طریق فراخوان انجام شده در اختیار سازمان زیباسازی قرار داده‌اند. یکی از شاخص‌ترین اتفاق‌ها در ضیافت عید غدیر امسال در بزرگراه امام علی(ع) رقم می‌خورد، مدال نشان علوی به پاس خلق آثار فاخر هنری، باران نور بر سر تهران در شب عید غدیر، سازه‌های نورانی؛ جلوه‌ای خاطره‌انگیز در گوشه و کنار شهر نورپردازی شهری یکی از کارویژه‌های سازمان زیباسازی در حوزه هنرهای شهری است. نصب و جانمایی المان‌های نوری چند وجهی مزین و منقش به نام امیرالمومنین علی علیه‌السلام و علی ولی الله فضای شهر را نورباران خواهد کرد. این المان‌ها در میادینی چون ولی‌عصر(عج)، هفت تیر، منیریه، الغدیر، راه‌آهن، تجریش و تقاطع خیابان حافظ_کریم‌خان جانمایی شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: