کد خبر: ۵۴۸۴۴۷
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۶

رئیس کمیته امداد امام خمینی با اشاره به شناسایی مشکلات حقوقی مددجویان در سطح کشور گفت: این موارد احصا و توسط وکلای نیکوکار به آن‌ها رسیدگی می‌شوند، ضمن اینکه مددجویان امداد طبق مصوبه مجلس از پرداخت هزینه دادرسی معاف هستند.

به گزارش شفاف، سید مرتضی بختیاری در حاشیه همایش ملی حمایت حقوقی عدالت‌محور، کرامت‌مدار و توانمندساز که در سالن همایش فجر کمیته امداد امام خمینی برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس اساسنامه کمیته امداد که توسط مقام معظم رهبری به این نهاد ابلاغ شده، یکی از بندهای در نظر گرفته شده ارائه خدمات حقوقی به مددجویان تحت پوشش این نهاد است.

وی تصریح کرد: در طی سال‌های گذشته اقداماتی جهت فراهم شدن زمینه‌های ارائه این خدمات آغاز شده است و هم‌اینک نیز تفاهم‌نامه‌هایی با برخی از ارگان‌ها و نهادها جهت ارائه خدمات حقوقی به مددجویان توسط امداد منعقد شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به مصوبه مجلس مبنی بر معافیت مددجویان از پرداخت هزینه‌های دادرسی، خاطرنشان کرد: هماهنگی‌هایی با مراکز ارائه‌کننده خدمات قضایی از جمله قوه قضاییه و کانون وکلا انجام شده است و چنین مصوباتی می‌تواند خدمت‌رسانی به جامعه هدف کمیته امداد را مطلوب‌تر کند.

بختیاری با اشاره به شناسایی و غربالگری مشکلات حقوقی و قضایی مددجویان تصریح کرد: این موارد احصا شده است و بر همین اساس میز خدمتی در دفاتر کمیته امداد راه‌اندازی شده است که در این بخش خدمات قضایی توسط وکلای نیکوکار ارائه می شود.

وی با اشاره به برخی از سرفصل‌ها و مشکلات حقوقی و قضایی مددجویان تحت پوشش امداد گفت: مواردی از جمله فوت، سهم‌الارث، مستمری و... از موضوعاتی است که مددجویان کمیته امداد در حوزه قضایی به آن مبتلا هستند که براساس تفاهم‌نامه‌های منعقد شده خدمات مورد نظر به این افراد ارائه می‌شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در پاسخ به این پرسش که آیا کمیته امداد در حوزه قضایی به ممانعت از ازدواج کودک‌همسری نیز ورود پیدا کرده است یا خیر؟ گفت: مجموعه امداد در سطح کلی به موارد مرتبط ورود پیدا می‌کند که این مسئله نیز یکی از موضوعاتی است که درصورت نیاز به آن وارد می‌شویم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: