کد خبر: ۵۴۸۴۹۱
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۷

مدیر عامل بنیاد بین‌المللی غدیر گفت : برنامه‌های گرامیداشت غدیر در سراسر کشور و در بیش از ۱۴۰ کشور برگزار خواهد شد.

به گزارش شفاف،  حسین ظریف منش مدیر عامل بنیاد بین‌المللی غدیر در چهل‌وششمین جلسه ستاد بزرگداشت دهه امامت و ولایت که با حضور نماینده وزارت امور خارجه و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، نهادهای عمومی و تشکل های مردم نهاد و گروه‌های جهادی تشکیل شد؛ اظهار داشت: در سال جاری علاوه بر اجرای برنامه‌های گرامیداشت غدیر در سراسر کشور، در خارج از کشور نیز برنامه‌هایی با همکاری سفارتخانه‌ها، نمایندگی‌های جمهوری سلامی ایران، جامعة‌المصطفی و مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم السلام در بیش از 140 کشور برگزار خواهد شد.

وی افزود: تمرکز این نهاد مقدس بر تشویق، ترغیب و شکوفاسازی استعدادهای غدیری و مردمی کردن مراسم و جشن‌های گرامیداشت غدیر است و بر همین اساس از تمام ظرفیت‌های داخل و خارج از کشور برای نهادینه‌سازی فرهنگ غنی غدیر استفاده کرده و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از دستگاه‌ها، نهادها و عموم مردم دعوت به همکاری کرده است.

رئیس ستاد مرکزی گرامیداشت دهه امامت و ولایت گفت: در این جلسه معاون سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور از همکاری بنیاد بین‌المللی غدیر در تشکیل دارالبلاغه در بیش از 255 زندان کشور و اجرای 29 برنامه عمده ویژه مدیران، کارکنان، سربازان، زندانیان و خانواده آنان خبر داد.

در ادامه نیز نماینده وزارت ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی غدیر در کشور، برنامه‌ریزی برای گرامیداشت دهه امامت و ولایت و روز مباهله را جزء اولویت‌های وزارتخانه‌ی متبوع خود عنوان کرد.

در این جلسه همچنین وزارتخانه های  بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و گردشگری، آموزش و پرورش، نیرو، ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعدادی از نمایندگان گروه‌های جهادی فرهنگی فعال در کشور و تشکل‌های جوانان و نیز نماینده بنیاد مستضعفان با اشاره به برخی از برنامه‌ها نظیر برگزاری مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی، برگزاری 110 مسابقه در 110 یکشنبه علوی در بستر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، تجلیل از 110 هزار واحد صنفی منصف، برگزاری مسابقات غدیری، اهدای هدیه علوی به هنرمندان صنایع دستی و گردشگری، اجرای طرح احسان علوی، استمرار کمک‌های مومنانه، اجرای برنامه‌های مناسک‌سازی غدیر نظیر اطعام غدیر، نماز روز عید غدیر، کاروان شادی غدیر، فستیوال تخفیف های غدیری و ... خبر دادند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: