کد خبر: ۵۴۸۴۹۶
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۸

دومین نشست هماهنگی برگزاری همایش جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس با حضور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

به گزارش شفاف، در این نشست، فرمانده کل ارتش، معاون هماهنگ کننده، فرماندهان نیروهای چهارگانه، رییس هیات معارف جنگ شهید سپهبدصیاد شیرازی، روسای سازمان‌های حفاظت و عقیدتی سیاسی رییس مرکز مطالعات راهبردی و جمعی از دست اندرکاران این برنامه در ستاد ارتش برگزار شد.


امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در این نشست ضمن تاکید بر استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود برای برگزاری با شکوه این همایش و پاسخگویی به نیازهای نسل جوان در حوزه علم و فناوری با بهره‌گیری از اندوخته‌های دفاع مقدس گفت: هشت سال جنگ تحمیلی استکبار جهانی بر علیه جمهوری اسلامی ایران، صحنه تبلور باورهای یک ملت ولایی در دفاع از آزادی و  رسیدن به اهداف الهی خویش بود که در راه نیل به آن از همه چیز خود گذشته است. این ایثارها بود که باعث شد این نظام مقدس قله‌های پیشرفت را یکی پس از دیگری فتح کند و به این رشد و تعالی امروزی دست یابد.

وی ادامه داد: حبهه‌های نبرد همان گونه که حضرت امام(ره) فرمودند مدرسه و دانشگاهی بود که سرمنشاء بسیاری از پیشرفت‌های علمی و فناوری، فرهنگی و اجتماعی و... شد. باید این چشمه‌های گوارا و جوشان پیشرفت را که با فداکاری رزمندگان اسلام پس از سال‌ها مجاهدت به دست آمده است، با برگزاری همایش‌ها و نشست‌های علمی و فناوری به جوانان این مرز و بوم بنوشانیم.
در این نشست نحوه برگزاری همایش، نشست‌های تخصصی و تنظیم مقالات وزین در محورهای مرتبط با استفاده از ظرفیت‌های ارتش با بیان نقطه نظرات حاضرین در جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: