کد خبر: ۵۴۸۵۲۸
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه بر عزم جدی برای افزایش سهم مترو در جابجایی مسافر و در نتیجه صرفه‌جویی در مصرف سوخت در کلا‌شهر تهران تاکید کرد.

به گزارش شفاف، حسین آب‌نیکی مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و کارشناسان دفتر انرژی سازمان برنامه و بودجه از شرکت بهره‌برداری متروی تهران و شرکت واگن‌سازی متروی تهران بازدید کردند.

مهدی شایسته‌اصل مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت جاری این شرکت، بر عزم جدی برای افزایش سهم مترو در جابجایی مسافر و در نتیجه صرفه‌جویی در مصرف سوخت در کلان‌شهر تهران تاکید کرد. 

وی افزود: شرکت بهره‌برداری مترو تمام سعی و تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا با اورهال ناوگان خارج از سرویس و ورود این قطارها به چرخه بهره‌برداری بتواند ضمن افزایش ظرفیت مسافری، بخشی از تقاضای شهروندان جهت استفاده از مترو را پوشش دهد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران گفت: امیدواریم در این مسیر سازمان برنامه و بودجه و شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با حمایت از سرمایه‌گذاری در تعمیرات اساسی ناوگان در قالب طرح توسعه حمل و نقل مسافر با قطار شهری در شهر تهران و ماده 12 قانون رفع موانع تولید، حمایت لازم را از این شرکت و مجموعه شهرداری تهران انجام دهد.

در ادامه مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با اشاره به اینکه موضوع حمل و نقل ریلی به طور عام در تمامی دوره‌ها جزو اولویت‌های این شرکت بوده است، گفت: ما تلاش می‌کنیم تا به سهم خود به مترو کمک کنیم.

حسین آب‌نیکی افزود: طرح‌های ماده 12 در حوزه‌های مختلف عملکرد خوبی نداشته و چالش‌های عمومی دارد که چالش‌های آن در حوزه مترو در این بازدید مطرح شد. ما در شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و همکارانمان در سازمان برنامه و بودجه باید کمک کنیم تا این موضوعات مرتفع شود.

وی افزود: اگرچه تمایل برای این تغییر وجود دارد اما تاکنون از همین ظرفیت موجود نیز به خوبی استفاده نشده است و باید بررسی کنیم تا این موارد را بر طرف کنیم.

مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت گفت: باید کار کارشناسی مفصلی با حضور ذینفعان موضوع در یک کارگروه مشترک صورت گیرد تا مصوبه را بهبود و ارتقا دهند و چالش‌هایی را که مصوبه ایجاد کرده را اصلاح کنیم و همانطور که مصوبه مربوط به راه‌آهن اصلاح شد، برای مترو نیز این کار انجام شود.

در حاشیه این بازدید بهمنی مسئول طرح‌های ماده 12 سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: نگرانی امروز شرکت بهره‌برداری مترو در حوزه تجهیزات و بحث اورهال واگن‌هاست و ما سعی می‌کنیم برای رفع این دغدغه کمک کنیم.

وی با اشاره به اینکه براساس یک سری توجیهاتی، طرح‌ها به مصوبه شورای اقتصاد برده می‌شود، تصریح کرد: باید بتوانیم توجیه کنیم که در شرایط کنونی که مشکل تامین منابع مالی برای خرید واگن‌های جدید داریم، اورهال قطارها به صلاح کشور است.

مسئول طرح‌های ماده 12 سازمان برنامه و بودجه گفت: سعی می‌کنیم این رایزنی را با شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و وزارت نفت داشته باشیم تا این اتفاق بزرگ را رقم بزنیم.

بهمنی با تاکید بر اینکه اگر هدف متروی تهران که رسیدن به رقم جابجایی 7 میلیون مسافر در روز است محقق شود، می‌تواند در صرفه‌جویی مصرف سوخت کمک کند، خاطرنشان کرد: سازمان برنامه و بودجه نیز سعی خواهد کرد در قالب قوانین موجود، بیشترین کمک را به حمل و نقل ریلی درون‌شهری داشته باشد.

مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و کارشناسان دفتر انرژی سازمان برنامه و بودجه پس از برگزاری جلسه و بازدید از متروی تهران به شرکت واگن‌سازی تهران رفتند و از نزدیک در جریان روند اورهال قطارها قرار گرفتند. طی این بازدید جلسه‌ای نیز با حضور محمود مقدمی مدیرعامل شرکت واگن‌سازی تهران برگزار شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: