کد خبر: ۵۴۸۵۴۲
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳

تیم‌های کشتی نوجوانان ایران در حالی به مسابقات قهرمانی جهان اعزام می‌شوند که تیم آزاد با سه تغییر در مقایسه با ترکیب مسابقات قهرمانی آسیا به ایتالیا می‌رود.

به گزارش شفاف، تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان ایران در هفته‌های گذشته در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی بیشکک شرکت کردند که تیم فرنگی به مقام نایب‌قهرمانی رسید و تیم آزاد به مقام چهارمی بسنده کرد.

شاگردان محسن سوریان در حالی بعد از تیم قرقیزستانِ میزبان در جایگاه دوم قرار گرفتند که تیم کشتی فرنگی با کسب 2 مدال طلا توسط محمد مرادی در 71 کیلوگرم و محمد جهانگیری در وزن 110 کیلوگرم، 4 مدال نقره پیام احمدی در 45 کیلوگرم، علی احمدی وفا در 48 کیلوگرم، ابوالفضل میرشکار در 60 کیلوگرم و سید رضا آذرشب در وزن 80 کیلوگرم و 2 مدال برنز محمدرضا غلامی در 51 و حمیدرضا کشتکار در وزن 92 کیلوگرم، با کسب 174 امتیاز عنوان نایب قهرمانی آسیا را از آن خود کرد.

تیم آزاد نیز با هدایت مجید ترکان موفق به کسب یک مدال طلا، سه نقره و یک برنز شد و بعد از هند، قزاقستان و ازبکستان در رده چهارمی آسیا قرار گرفت. در این تیم محمدرضا لطفی در وزن 110 کیلوگرم به مدال طلا، امیرمحمد نوازی در وزن 45 کیلوگرم، محمدرضا اسدی در وزن 51 کیلوگرم و عرفان علیزاده در وزن 92 کیلوگرم به مدال نقره و یونس شفیعی در وزن 71 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

مسابقات جهانی نوجوانان دهه اول مرداد ماه در شهر رم ایتالیا برگزار می‌شود و تیم فرنگی با همان ترکیب آسیایی و تیم آزاد با سه تغییر راهی این رقابت‌ها خواهند شد.

اسامی نفرات اعزامی در کشتی آزاد به شرح زیر است:

45 کیلوگرم: امیرمحمد نوازی
48 کیلوگرم: عرشیا حدادی
51 کیلوگرم: محمد اسدی
55 کیلوگرم: امیرمهدی نجاتی‌زاده
60 کیلوگرم: ابراهیم الهی
65 کیلوگرم: مهدی ممی‌وند
71 کیلوگرم: یونس شفیعی
80 کیلوگرم: رضا سلیمانیان
90 کیلوگرم: عرفان علیزاده
110 کیلوگرم: محمدرضا لطفی

این تیم در مقایسه با ترکیبی که چندی پیش در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرد، سه تغییر در ترکیب خود دارد و ملی‌پوشان اوزان 48، 55 و 60 کیلوگرم تغییر کرده‌اند. ضمن اینکه دو کشتی‌گیر اعزامی به قهرمانی آسیا (ممی‌وند و سلیمانیان) به دلیل نرسیدن به وزن‌کشی، حضور در مسابقات را از دست داده بودند که این بار در ایتالیا روی تشک خواهند رفت.

اسامی نفرات اعزامی در کشتی فرنگی نیز به شرح زیر است:

45 کیلوگرم: پیام احمدی
48 کیلوگرم: علی احمدی‌وفا
51 کیلوگرم: محمدرضا غلامی
55 کیلوگرم: محمد کمالی
60 کیلوگرم: ابوالفضل میرشکار
65 کیلوگرم: اهورا بویری
71 کیلوگرم: محمد مرادی
80 کیلوگرم: رضا آذرشب
92 کیلوگرم: حمیدرضا کشتکار
110 کیلوگرم: محمد جهانگیری

تیم کشتی فرنگی همان تیمی را به مسابقات قهرمانی جهان اعزام خواهد کرد که همگی در رقابت‌های قهرمانی آسیا کشتی گرفتند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: