کد خبر: ۵۴۸۵۶۷
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰

مقامات بهداشتی آمریکا به واکسن نوواکس مجوز استفاده در بزرگسالان را دادند.

به گزارش شفاف، همه گیری کرونا تاکنون بیش از نیم میلیارد نفر را در جهان آلوده کرده و ۶ میلیون و ۳۶۰ هزار تن را به کام مرگ کشانده است. گرچه کووید ۱۹ هم اینک در برخی نقاط جهان تحت کنترل درآمده است، اما دانشمندان نگران هستند بار دیگر این ویروس به روز‌های اوج خود بازگردد. از همین روی، مقامات بهداشتی همچنان بر تزریق واکسن تاکید دارند و شرکت‌های داروسازی نیز به توسعه واکسن‌های خود ادامه می‌دهند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، سازمان غذا و داروی آمریکا در نهایت پس از ماه‌ها بررسی، واکسن کرونای شرکت نوواکس (Novavax) را برای تزریق در بزرگسالان مورد تایید قرار داد. دانشمندان امیدوارند این واکسن که از فناوری جدیدی برای تولید آن استفاده شده است بتواند مانع از گریز ویروس در برابر سیستم ایمنی بدن شود.

نوواکس پس از واکسن‌های فایزر، مدرنا، و جانسون اند جانسون، چهارمین واکسنی است که در ایالات متحده مجوز استفاده گرفته است. نوواکس نیز همانند فایزر و مدرنا به صورت دو دوز تزریق می‌شود.

مقامات بهداشتی آمریکا امیدوارند با کمک واکسن‌های جدید بتوانند همه گیری کرونا را در این کشور تحت کنترل درآورند. هم اینک بیش از دو سوم مردم آمریکا واکسن کرونا را دریافت کرده اند. با این حال، ایالات متحده بدترین آمار تلفات کرونا را در میان کشور‌های جهان داراست.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: