کد خبر: ۵۴۸۶۴۷
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۲

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به فعال شدن ;زیست شبانه; گفت: شهردار و شورای اسلامی شهر تهران به این موضوع ورود پیدا کرده‌اند؛ مهم‌ترین اثر زیست شبانه، تزریق شادابی و نشاط در شهر است.

به گزارش شفاف، سعید بیگی ضمن تأکید بر اهمیت موضوع "زیست شبانه" اظهار کرد: شهردار و شورای اسلامی شهر تهران به این موضوع ورود پیدا کرده‌اند؛ مهم‌ترین اثر "زیست شبانه"، تزریق شادابی و نشاط در شهر است؛ با توجه به آغاز تابستان و گرمی هوا در روز، می‌توان از خنکی هوای شب برای ایجاد سرزندگی در شهر از طریق "زیست شبانه" استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با بیان اینکه اهداف زیست شبانه نباید مزاحمتی برای موضوعات دیگر ایجاد کند، افزود: اجرای زیست شبانه نیاز به پیوست اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دارد و این موضوع تنها مربوط به شرکت ساماندهی نمی‌شود و باید بخش‌های دیگر شهرداری تهران در این‌باره به ما کمک کنند.

بیگی در تشریح اقدامات لازم برای فعال کردن زیست شبانه گفت: بازارچه‌های موقتی توسط شرکت ساماندهی در نقاط مختلف شهر تهران در حال اجراست؛ برگزاری این بازارچه‌های موقت از لحاظ عدم ایجاد معضلات ترافیکی و عدم آسیب رساندن به اصناف بررسی می‌شود؛ رسته‌ای که سالیانه به شهرداری مالیات و عوارض پرداخت می‌کند نباید بخاطر بازارهای موقت دچار آسیب شود.

وی عنوان کرد: پس از بررسی تمام شاخص‌های تخصصی، امکان ایجاد بازارچه موقت طی دو تا سه ماه وجود دارد؛ عمده این بازارچه‌های موقت در ساعات شب هم فعالیت می‌کنند و این موضوع به فعال کردن زیست شبانه کمک می‌کند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران ون‌کافه‌ها را یکی دیگر از عوامل فعال کردن زیست شبانه دانست و گفت: در حال حاضر 250 ون‌کافه در سطح شهر تهران وجود دارد که از این تعداد، حدود 100 ون‌کافه مجوز دریافت کرده‌اند؛ ارائه مجوز به ون‌کافه‌ها همراه با یک‌سری ملاحظات بهداشتی، نمای بصری ون و شهر، عدم مزاحمت ترافیکی و ... است.

بیگی در ادامه از ابلاغ سندبالادستی برای ساماندهی ون کافه‌ها و مشاغل سیار بی‌کانون موتوری توسط سازمان همیاری‌ها و دهیاری‌های کشور خبر داد و افزود: وزارت کشور به موضوع ساماندهی ون‌کافه‌ها ورود پیدا کرده و با کمک مجمع شهرداران کلانشهرها سند بالادستی برای این موضوع را تهیه کرده است؛ زمینه بهبود خدمت‌رسانی به شهر، افزایش شادی‌افزایی و سرزندگی، ایجاد اشتغال و ... از طریق ابلاغ این سند بالادستی فراهم می‌شود.

وی در بخش پایانی گفت: حدود 114 بوستان در سطح شهر تهران شناسایی شدند تا مناطق 22 گانه به همراه شرکت ساماندهی از ظرفیت بوستان‌ها به صورت موقتی برای ایجاد ساختارهای زیست شبانه استفاده کنند.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با اشاره به بازدید خود از بزرگراه هاشمی افزود: بیش از 90 غرفه گل‌فروشی از 25 سال قبل در این بزرگراه احداث شده بود و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر برای حفظ امنیت و آرامش شهروندان قصد ساماندهی این غرف را دارد.

وی با بیان اینکه پس از تعیین تکلیف غرفه‌های گل‌فروشی، دستفروشان حاشیه بزرگراه ساماندهی خواهند شد، گفت: ساماندهی این افراد از منظر ایمنی و ترافیکی اهمیت زیادی دارد و باید با اولویت بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

بیگی ادامه داد: راهکارهای پیشنهادی برای ساماندهی گل فروشان در این محدوده مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار گرفته تا مسئله دستفروشی گل در این محور برطرف شود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر در ادامه درباره بازدید خود از بازار جوادالائمه اظهار کرد: این بازار شامل 186 غرفه است که از سال 1383 آغاز به کار کرده اما نظارت جدی بر فعالیت بازار وجود نداشته و بخش زیادی از این غرفه‌ها بلا استفاده بوده یا به عنوان انبار از آنها استفاده می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بازار جوادالائمه در ساماندهی دستفروشان و بساط‌گستران خیابان حسنی ادامه داد: به همین دلیل شرکت ساماندهی اقداماتی برای باز پیرایی و بازسازی بازار جوادالائمه در دستور کار قرار داده است تا از این ظرفیت در راستای ارائه خدمات هرچه بیشتر به شهروندان این منطقه استفاده شود.

حذف دلالان از مسیر خریدهای شهرداری/ صرفه‌جویی از طریق خرید از بورس کالا

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: