کد خبر: ۵۴۸۶۶۹
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۰

سرپرست امور بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان گفت: اقدام سیاسی کشورهای آمریکا، انگلیس و کانادا درباره عدم صدور ویزای ورزشکاران کشورمان را با جدیت از طریق مجامع بین‌المللی پیگیری می‌کنیم.

به گزارش شفاف، محمدحسن تقی‌زاده اظهار داشت: اقدام نابخردانه و سیاسی برخی از کشورها بابت عدم صدور ویزا برای ورزشکاران ایرانی با تشکیل کارگروهی تخصصی با جدیت پیگیری و با تهیه مستندات پیرامون تضییع حق قهرمانان کشورمان از طریق مجامع و محاکم بین‌المللی تا حصول نتیجه دنبال خواهد شد.

وی عدم صدور روادید برای برخی ورزشکاران ایرانی در رویدادهای بین‌المللی را امری غیرورزشی، کاملاً سیاسی و مغایر روح منشور المپیک توصیف کرد و افزود: مشکلات پیش‌آمده توسط کشورهای آمریکا، انگلیس و کانادا در صادر نکردن روادید برای ورزشکاران ما در رشته‌های مختلف از جمله تیراندازی باکمان، کاراته، دوومیدانی، تنیس و فوتبال و متعاقب آن باز ماندن آنها از شرکت در مسابقات ورزشی که بعضی از این رویدادها که با عدم کسب سهمیه برای مسابقات پیش رو همراه بوده، اقدامی خصمانه و خلاف موازین ورزشی و انسانی بوده است.

تقی‌زاده تصریح کرد: در همین راستا برای احقاق حق ورزشکاران کشورمان مقرر شده است تا کارگروهی متشکل از وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌های متضرر از این اقدام سیاسی تشکیل شود تا حقوق تضییع شده آنها را توسط مجامع بین‌المللی با جدیت تا حصول نتیجه پیگیری کنیم.

سرپرست دفتر امور بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان در ادامه به لغو بازی دوستانه تیم‌های ملی فوتبال ایران و کانادا اشاره و عنوان کرد: با توجه به اقدام سیاسی دولت کانادا در فسخ یک جانبه قرارداد این مسابقه دوستانه و تدارکاتی، طی جلسات مکرر، مصوب شد که این موضوع توسط فدراسیون فوتبال از طریق مجامع و محاکم بین‌المللی دنبال و نتایج آن به‌زودی اعلام شود.

این مقام مسئول تأکید کرد که مستندات و مدارک در حال جمع‌آوری است و در این راستا به‌زودی اقدام عاجل انجام خواهد پذیرفت.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: