کد خبر: ۵۴۸۶۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۱

لیگ برتر والیبال مردان سال ۱۴۰۱ روز چهارشنبه نهم شهریور ماه قرعه‌کشی و مسابقات از هفته نخست مهر ماه آغاز خواهد شد.

به گزارش شفاف، سازمان لیگ در نظر دارد سی‌وششمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران را از هفته نخست مهر ماه آغاز کند.

مقررات اجرایی و فنی این رقابت‌ها به باشگاه‌ها ابلاغ شد و تمامی مسابقات براساس قوانین و مقررات فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) و آخرین آیین‌نامه برگزاری رویدادها و انضباطی فدراسیون والیبال برگزار خواهد شد.

مسابقات ساعت 15 روزهای چهارشنبه برگزار می‌شود و تغییر تاریخ و ساعت برگزاری بازی منوط به اتفاقات پیش‌بینی نشده با توافق کتبی دو تیم و تأیید سازمان لیگ حداقل 48 ساعت قبل از مسابقه و یک بار در طول فصل امکان‌پذیر خواهد بود.

جلسه هماهنگی هر مسابقه عصر روز قبل با حضور ناظرین فنی و داوری، سرپرست مسابقه، نایب رئیس هیئت میزبان، سرپرست دو تیم و نماینده حراست اداره کل ورزش و جوانان برگزار می‌شود.

برنامه تمرین تیم‌ها یک روز قبل از مسابقه و با توافق تیم میهمان حدفاصل ساعت 13 تا 18 به مدت 90 دقیقه است.

مسابقات در دور مقدماتی به صورت رفت و برگشت و در دوره پایانی به صورت پلی‌آف و دو برد از سه بازی است.

در مرحله پلی‌آف، تیم‌های اول تا هشتم برای تعیین مقام‌های اول تا هشتم و تیم‌های یازدهم تا چهاردهم برای تعیین رتبه‌های یازدهم تا چهاردهم به مصاف همدیگر خواهند رفت.

زمان آغاز فصل نقل‌وانتقالات از یک روز پس از پایان پایان نیم‌فصل اول تا یک روز قبل از شروع نیم‌فصل دوم است که باشگاه‌ها مجاز هستند حداکثر پنج نفر را از لیست حذف و نسبت به جایگزینی آنها اقدام کنند.

باشگاه‌ها حداکثر یک ماه قبل از شروع مسابقات باید دو سالن ورزشی مطابق با چک لیست ارسالی فدراسیون برای بازدید و تأیید ناظر سازمان لیگ معرفی کنند.

استفاده از 20 بازیکن (15 بازیکن بزرگسال، دو بازیکن زیر 23 سال (امید)، دو بازیکن جوان و یک بازیکن نوجوان) از جمله مقررات فنی لیگ برتر مردان در سال 1401 است. همچنین باشگاه‌ها می‌توانند حداکثر از هفت بازیکن بزرگسال لیگ برتر و دسته یک سال قبل استفاده کنند که این موضوع شامل بازیکنان آزاد نمی‌شود.

در هر مسابقه ترکیب تیم شامل 12 بازیکن بزرگسال، یک بازیکن زیر 23 سال (امید)، یک بازیکن جوان یا نوجوان است و چنانچه تیمی بازیکن زیر 23 سال (امید) نداشته باشد می‌تواند از بازیکن جوان یا نوجوان استفاده کند.

کادر فنی هر تیم شامل یک مربی، دو کمک مربی، فیزیوتراپ، پزشک (جمعاً پنج نفر) که روی نیمکت حضور یابند. مربی و کمک مربی تیم‌‌ها باید حداقل دارای کارت مربیگری سطح یک بین‌المللی باشند. فیزیوتراپ و پزشک نیز بایستی مورد تأیید کمیته پزشکی فدراسیون باشند.

سازمان لیگ به منظور حمایت از ترویج ورزش پاک در طول برگزاری مسابقات برای هر مسابقه که لازم باشد با هماهنگی فدراسیون پزشکی ورزشی از بازیکنان تست دوپینگ خواهد گرفت.

شرایط سنی رده‌های سنی لیگ برتر مردان سال جاری به شرح زیر است:

نوجوانان شامل متولدین 11 دی ماه 1383 تا دهم دی ماه 1385
جوانان شامل متولدین 11 دی ماه 1381 تا دهم دی ماه 1383
امید شامل متولدین 11 دی ماه 1379 تا دهم دی ماه 1381
بزرگسالان متولدین دهم دی ماه 1379 به قبل.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: