کد خبر: ۵۴۸۷۱۰
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۸

تنیسور جوان روسی نهمین هفته صدرنشینی در رنکینگ جهانی را آغاز کرد.

به گزارش شفاف، دانیل مدودف قهرمان تنیس آزاد آمریکا 2022 و نفر شماره یک انجمن تنیس حرفه‌ای مردان جهان (ATP) رکورد هموطن خود یعنی مارات سافین در تعداد هفته‌های صدرنشینی در رنکینگ را تکرار کرد. دانیل مدودف 24 ساله امروز (دوشنبه) نهمین هفته صدرنشینی‌اش در رنکینگ جهانی تنیس مردان را آغاز کرد. پیش از این مارات سافین دیگر تنیسور روسی و قهرمان دو گرنداسلم در سال‌های 2000 و 2001 این رکورد را ثبت کرده بود.

دانیل مدودف نخستین بار اوایل سال 2022 در صدر رنکینگ ATP قرار گرفت. این تنیسور جوان اهل روسیه به مدت سه هفته این صدرنشینی را حفظ کرد و سپس آن را به نواک جوکوویچ صربستانی و قهرمان 21 گرنداسلم واگذار کرد. در حال حاضر نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده دانیل مدودف تنیسور آلمانی یعنی الکساندر زورف است. نواک جوکوویچ نیز رتبه هفتمی را در اختیار دارد.

همچنین رافائل نادال، تنیسور باتجربه اسپانیایی که به دلیل آسیب‌دیدگی مجبور به ترک اجباری تنیس ویمبلدون شد و شانس قهرمانی را از دست داد تصمیم گرفته تا در مسترز مونترال شرکت کند.

مدیر اجرایی مسترز مونترال گفت: رافائل نادال یک اتاق در هتل رزرو کرد و از ما خواست تا جعبه توپ‌های مورد استفاده در مسابقات را برای او ارسال کنیم. او تمرینات خود را نیز آغاز کرده است.

مدافع کنونی عنوان قهرمانی مسترز مونترال که به‌عنوان تنیس آزاد کانادا نیز شناخته می‌شود، دانیل مدودف است. مدودف در فینال 2021 این مسابقات ریلی اوپلکا آمریکایی را شکست داد. رافائل نادال نیز تاکنون پنج بار قهرمان مسترز مونترال شده است.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: