کد خبر: ۵۴۸۷۶۸
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۵

برخی از اعضای شورای شهر نسبت به فروش فضاهای فرهنگی به قیمت نازل در مدیریت سابق شهرداری تهران انتقاد کردند.

به گزارش شفاف، در جریان هفتادونهمین جلسه شورای شهر تهران امروز بررسی حسابرسی رسمی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص شهرداری منطقه 3 برای سال‌های مالی 96 تا 99 در دستور کار قرار گرفت.

ناصر امانی عضو شورای شهر تهران، در کمیسیون برنامه و بودجه در جریان بررسی گزارش حسابرس رسمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در بحث حسابرسی زحمات زیادی کشیده شده و جلسات متعددی برگزار شده است. به نظر می‌آید انتخاب حسابرسان قدری نیاز به تامل دارد. در حسابرسی سال 1400، همه مناطق سنگین که حجم مالی‌شان فوق‌العاده زیاد است به عهده یک موسسه گذاشته شده است.

وی ادامه داد: توزیع‌مان اینگونه نباشد که یک موسسه حسابرسی مناطق و یک موسسه فقط شرکت‌ها را بردارد. باید منطقه، سازمان و شرکت بین همه موسسات حسابرسی توزیع شود. این ایراد دارد و باید اصلاح شود. می‌توانیم از موسسات سطح دو و سه هم انتخاب کنیم.

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: در چند سال گذشته تلاش کردیم تا سرانه‌های فضاهای فرهنگی ورزشی را در تهران گسترش دهیم اما در دوره گذشته مدیریت شهری ظلم مضاعفی به حوزه فرهنگ شده است.

وی افزود: برای نمونه سرای محله دروس که قطعه دوم در خیابان پاسداران بوده است با قیمت نازل فروخته شده و از دست مردم منطقه خارج شده است.

پیرهادی ادامه داد: همچنین سرای محله کاووسیه در شرف انعقاد قرارداد فروش است که شهردار تهران باید جلو فروش آن را بگیرد، چرا که این سرای محله، تنها سرای محله کاووسیه است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران از کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر خواست تا این موضوع را پیگیری کند.

وی با تاکید بر اینکه نمی‌توان زیرساخت‌های فرهنگی اجتماعی را فروخت و سرانه‌های فرهنگی و اجتماعی را در شهر کاهش داد، اظهار کرد: یکی دیگر از اتفاقات تلخ در دوره گذشته مدیریت شهری، فروش نگارخانه زمرد بود.

پیرهادی ادامه داد: این نگارخانه در دوره‌های گذشته مدیریت شهری به سختی تهیه شد و حتی مرحوم مرادخانی برای افتتاحیه آن حضور پیدا کرد؛ فروش این نگارخانه کم لطفی به اصحاب هنر بود.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین با بیان اینکه دلمان از برخی وقایع که در شهر تهران اتفاق افتاده است، به درد می‌‌آید، گفت: یکی دیگر از اتفاقات دوره گذشته فروش ساختمان مرکز خدمات اجتماعی منطقه 3 تهران بود.

وی با بیان اینکه همچنین مسجد ولایت در این منطقه در مجاورت مدرسه رازی با تفاهم با آموزش و پرورش ساخته شد، چرا که از چهارراه ولیعصر(عج) تا پارک ملت هیچ مسجدی برای شهروندان وجود نداشت، گفت: اما این مسجد نیز بعد از مدتی تابلوی مسجد را حذف و تابلوی مجتمع فرهنگی نصب و به‌رغم داشتن ظاهر مسجد اما کارکرد مسجد را از دست داده است‌.

محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران نیز در پایان جلسه با اشاره به آغاز حسابرسی از مناطق شهرداری تهران، سازمان‌ها و شرکت‌های مربوط به آن در بازه زمانی 96 تا 99 اظهار کرد: حسابرسی جزو وظایف ذاتی شورا محسوب می‌شود اما باید به این نکته اشاره شود که در عمر شورای پنجم، هیچ‌گونه حسابرسی از مناطق، سازمان‌ها، شرکت‌ها و واحدهای زیرمجموعه شهرداری تهران انجام نشده است و این کار به نوعی ترک فعل محسوب می‌شود.

وی با اشاره به ورود آغاز به کار شورای ششم از سال گذشته گفت: از همان ابتدا بنا بر تاکید و دستور ریاست شورای شهر تهران جمع‌آوری اسناد و مدارک برای ارائه گزارش حسابرسی آغاز شد و بیش از 300 گزارش تهیه و جمع‌آوری شده است.

آخوندی با اشاره به ارائه گزارش‌های حسابرسی از شهرداری‌های مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری مربوط به بازه زمانی سال 96 تا 99 خاطرنشان کرد: امروز ارائه این گزارش‌ها در صحن شورا آغاز شده و در نخستین گام گزارش حسابرسی از منطقه 3 در دستور کار اعضا قرار گرفته است.

وی در پاسخ به این پرسش که به چه دلیل گزارش حسابرسی مربوط به بازه زمانی سال 96 تا 99 به مدیریت شهری گذشته در صحن شورا ارائه نشده است، گفت: قاعدتا این مسئله را باید دوستان وقت مدیریت شهری پاسخ بدهند و ما نیز بررسی‌هایی کرده‌ایم و انحرافاتی وجود دارد.

آخوندی با تاکید بر اینکه عدم ارائه گزارش حسابرسی در بازه زمانی 96 - 99 به عنوان یک ترک فعل محسوب می‌شود، افزود: قانون شورا را موظف کرده است که این گزارش‌ها را تهیه و بر عملکرد مالی شهرداری تهران نظارت کافی و کامل داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: