کد خبر: ۵۴۸۸۲۲
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۳

مدیرکل کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: متقاضیان سرپرستی کودکان دارای شرایط پیگیری درمان و یا دارای معلولیت در مراکز شبه خانواده بهزیستی علاوه بر سامانه فرزندخواندگی، می‌توانند در سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۱۲۳۱۱ ثبت اولیه اطلاعات را انجام دهند.

به گزارش شفاف، سعید بابایی، مدیرکل کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه سالانه حدود 2 هزار کودک به سرپرستی در قالب فرزندخواندگی سپرده می شوند، اظهار کرد: اغلب خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی خواستار پذیرش کودکان دارای سلامت کامل هستند.

وی افزود: هر چند در سال‌های اخیر آمار فرزندخواندگی کودکان دارای معلولیت و بیماری‌های خاص افزایش یافته است اما همچنان تعداد حدود یک هزار کودک دارای شرایط پیگیری درمان و یا معلولیت در مراکز شبه‌خانواده بهزیستی می‌‎توانند به صورت موقت و یا در قالب فرزندخواندگی به خانواده‌های واجد شرایط به سرپرستی سپرده شوند.

بابایی گفت: متقاضیان سرپرستی کودکان دارای شرایط پیگیری درمان و یا دارای معلولیت در مراکز شبه خانواده بهزیستی علاوه بر سامانه فرزندخواندگی، در سامانه پیامکی 3000012311 امکان ثبت اولیه اطلاعات متقاضیان این حیطه فراهم است.

مدیرکل کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: متقاضیان می‌‎توانند با ارسال نام و نام خانوادگی و استان خود آمادگی خود را اعلام کنند تا در اسرع وقت مورد بررسی کارشناسان فرزندخواندگی سراسر کشور قرار گیرد و شرایط مناسبی برای انتقال کودکان از مراکز به آغوش گرم خانواده فراهم شود.

وی افزود: اطلاعات تکمیلی در حوزه فرزندخواندگی در سامانه ملی فرزندخواندگی به آدرس www.adoption.behzisti.net  برای بهره‌برداری متقاضیان موجود است.

گفتنی است؛ در حال حاضر بیش از 500 خانواده  در ده سال اخیر سرپرستی کودکان دارای معلولیت یا نیازمند پیگیری درمان را بر عهده گرفته‌اند.

سازمان بهزیستی کشور ,

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: