کد خبر: ۵۴۸۸۲۸
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۳

همزمان با عید سعید غدیر خم، مدیر طرح هم‌نمک مؤسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از طبخ و توزیع ۷۵۰۰ وعده غذای گرم میان نیازمندان استان تهران و البرز در قالب اطعام علوی خبر داد.

به گزارش شفاف، محمدرضا مشهدی، مدیر طرح هم‌نمک مؤسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) اظهار کرد: در عید ولایت نزدیک به 7500 وعده غذای گرم در هم‌نمک طبخ و به بیش از 40 مرکز تحت پوشش جهت توزیع میان خانواده‌های کم‌برخوردار نیازمند تحویل شد.

مشهدی تصریح کرد: همکاران و همراهان طرح هم‌نمک همزمان در آماده کردن، طبخ و توزیع 10 هزار وعده غذای گرم که در برخی از استانهای محروم کشور نیز مشارکت جدی داشته است.

مدیر طرح هم نمک مؤسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) افزود: هم‌نمک از سال 1396 به طور رسمی فعالیتش را در حوزه طبخ و توزیع غذا و معیشت خانواده‌های محروم آغاز کرده است و بحث اطعام در برخی مناسبت‌ها از جمله عید غدیر همواره در تقویم کاری مورد توجه ویژه این خیریه قرار داشته است.

به گفته وی، اطعام غدیر یکی از مهمترین سنتهای هم‌نمک است که با کمک همراهان و خیرین به نحو شایسته انجام می‌شود.

مشهدی با بیان اینکه صفحه هم‌نمک در فضای مجازی بیش از 100 هزار دنبال کننده دارد، گفت: همواره بدنبال ارتقا کیفی و کمی ارائه خدمات نیکوکارانه در حوزه رسالت اجتماعی خود بویژه در مناسبتهای گوناگون هستیم لذا امسال این بیعت در عید غدیر با گسترش حمایت بیشتر از جامعه هدف، نسبت به سال گذشته انجام گرفت‌.

مدیر طرح هم‌نمک ادامه داد: در سال گذشته 22 نقطه برای توزیع غذای گرم تحت پوشش قرار گرفت، در حالی که در حال حاضر بیش از40 مرکز تحت پوشش از اطعام علوی قرار گرفته‌اند.

 به گفته وی، طی هماهنگی‌های صورت گرفته خیریه‌ها، مساجد و گروه‌های جهادی توزیع بسته‌های ارزاق (شامل برنج، روغن، رب گوجه، ماکارونی، شکر، حبوبات و ... ) در استان‌های هدف همچون البرز، قزوین و زنجان را با هماهنگی و نظارت این خیریه انجام می‌دهند.

مشهدی با اشاره به فعالیت‌های این موسسه در ایام محرم اظهار کرد: همانند سال گذشته 5 روز اول محرم برای طبخ و توزیع وعده‌های غذای گرم برای مردم مناطق محروم و در5 روز دوم نیز در مناطق محروم استانهای تهران و البرز خدمت‌رسانی صورت می‌پذیرد‌.

وی در پایان همچنین از برنامه‌های این مجموعه، تداوم کمک‌رسانی به برخی مناطق محروم مانند یاسوج، جنوب کرمان، جازموریان و استان لرستان را در سال جاری عنوان کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: