کد خبر: ۵۴۸۸۷۹
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۱

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ۱۶ هزار میلیارد تومان اعتبار به دانشگاه های علوم پزشکی برای رفع مشکلات اختصاص داده خواهد شد.

به گزارش شفاف، سعید کریمی که برای بررسی وضعیت امکانات، تجهیزات و زیرساخت‌های بهداشتی، درمانی شهرستان مهران به استان ایلام سفر کرده است، ضمن بازدید از بخش های مختلف پایانه مرزی مهران، ظرفیت‌ها و تجهیزات این منطقه جهت ارائه خدمات بهداشتی، درمانی به جمعیت عظیم زائران اربعین حسینی را مورد ارزیابی قرار داد.
 
معاون درمان وزارت بهداشت همچنین از زمین محل احداث مرکز فوریت‌های پزشکی و جامع سلامت واقع در پایانه مرزی مهران بازدید کرد. این مرکز با اعتبار ۹ میلیارد تومانی که از سوی سازمان اورژانس کشور به دانشگاه علوم پزشکی ایلام اختصاص یافته، قرار است در ۲ طبقه به مساحت ۲۱۰۰ متر مربع احداث و از طریق آن، در طول سال به ویژه اربعین حسینی به زائران خدمت‌رسانی شود.
 
بازدید از بیمارستان امام حسین( ع) مهران
 
معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه این سفر از بخش های مختلف بیمارستان امام حسین(ع) مهران بازدید کرده و ضمن گفت و گو با مسئولان و پرسنل این بیمارستان از بیماران بستری در بخش‌های مختلف بیمارستان عیادت و دلجویی کرده و در جریان مراحل درمان و خدمات ارائه شده به آنان قرار گرفت. 
 
بازدید از بیمارستان ۳۷۶ تخت خوابی رازی ایلام
 
کریمی در سفر به استان ایلام از بخش‌ها و طبقات مختلف بیمارستان ۳۷۶ تخت خوابی رازی ایلام نیز بازدید کرد.
 
وی در این بازدید ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر و تقدیر از زحمات و تلاش‌های مسئولان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایلام در راه خدمت به جامعه، گفت: برنامه وزارت بهداشت در دوره جدید، طرح عدالت و تعالی نظام سلامت است که یکی از شاخص‌های عدالت در آن، محرومیت‌زدایی از مناطق محروم و کم کردن فاصله آنان با استان‌های برخوردار خواهد بود.
 
او گفت: ایلام یکی از استان های محروم کشور است که در سال‌های اخیر خوشبختانه اقدامات خیلی خوبی در حوزه بهداشت و درمان در آن انجام شده که احداث بیمارستان ۳۷۶ تخت خوابی رازی نمونه‌ای از آنان است.
 
معاون درمان وزارت بهداشت اضافه کرد: اگر چه مدت زمان احداث بیمارستان ۳۷۶ تخت خوابی رازی طولانی شده؛ اما در صورت افتتاح و راه اندازی میزان سرانه تخت بیمارستانی در استان را افزایش خواهد داد و باعث جبران برخی از کمبودها در حوزه درمان خواهد شد.
 
او بیان کرد: معاونت درمان وزارت بهداشت بر حسب وظیفه ذاتی خود خدمتگزار مردم شریف ایران و استان ایلام خواهد بود و اولویت ما این است که برای راه اندازی کامل بیمارستان رازی، امکانات و تجهیزات لازم را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی ایلام در سریع ترین زمان ممکن قرار دهیم.
 
 کریمی با اشاره به اختصاص ۱۶ هزار میلیارد تومان اعتبار به وزارت بهداشت گفت: اختصاص این میزان اعتبار در مدت اندک یک یا دو ماهه در تاریخ این وزارتخانه بی‌سابقه است. این اعتبار در سطح وزارت و دانشگاه‌ها توزیع خواهد شد که از طریق آن می توان بخش اعظمی از مشکلات دانشگاه‌ها در حوزه اعتبارات از قبیل کارانه، بدهی‌های دانشگاه‌ها و بدهی‌های دارویی را پرداخت کرد.
 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام در این بازدید ضمن تشریح گزارشی از وضعیت این دانشگاه به لحاظ ظرفیت‌ها، چالش ها، مشکلات و نیازها در حوزه درمان، یادآور شد: استان ایلام در مسیر تردد زائران اربعین حسینی قرار دارد و مقوله سلامت از اولین ضرورت‌ها در این استان است. لذا از وزارت بهداشت انتظار داریم دانشگاه علوم پزشکی ایلام را در راستای ارتقای سطح خدمات به مردم و زائران اربعین حسینی یاری کند.
 
گفتنی است دکتر حسن واعظی رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: