کد خبر: ۵۴۸۸۸۲
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۹

با ثبت درخواست آنلاین باربری اثاث‌کشی و جابه‌جایی‌هایتان ساده‌تر از گذشته می‌شود. دیگر نیازی نیست که نگران پیداکردن اتوباری باشید که امن‌وامان به شما در فرایند اسباب‌کشی کمک می‌کند. با سفارش وانت اینترنتی یا هر وسیله دیگری می‌توانید منظم و راحت به مکان جدید بروید.

برای انتخاب مناسب‌ترین ماشین و سرویس جابه‌جایی هم نکاتی وجود دارد که بهتر است از قبل با آنها آشنایی داشته باشید. در این صورت، در هنگام درخواست ماشین حمل‌ونقل، انتخاب درستی خواهید داشت.  

۱. حجم وسایل و تعداد اسباب‌تان را تخمین بزنید 

تخمین حجم وسایل

قبل از اینکه به ‌سراغ ثبت درخواست آنلاین باربری اسباب و اثاثیه منزل بروید، نیاز است که از حجم وسایل و تعدادشان باخبر باشید. ببنید که چه وسایلی دارید و چند مورد هستند. تعدادشان را بشمارید و فهرستی از همه آنها تهیه کنید. با این کار، برنامه‌ریزی برای ارزیابی ماشین مناسب ساده‌تر می‌شود. ضمن اینکه در تحویل‌گرفتن وسایل در مقصد هم راحت‌تر و دقیق‌تر خواهید بود و می‌دانید که چه چیزهایی را بار زده‌اید و باید چه چیزهایی را تخلیه کنید.

حجم وسایل را هم بسنجید. هریک چقدر جا اشغال می‌کنند. برای مثال، ظرفیت وانت بار برایشان کفایت می‌کند؟ شاید نیاز به وانت سنگین دارند. 

ابعاد خودرو و حجم وسایل باید با هم متناسب باشد. در غیر این صورت، هم نیاز به بارزدن چندباره وسایل پیش می‌آید و هم در صورت اغماض و جادادن وسایل به‌سختی در یک ماشین کوچک، احتمال بروز حادثه زیاد می‌شود. 

۲. مسافت میان مبدأ و مقصد در اسباب‌کشی را در نظر بگیرید 

همیشه ببینید که مسافت میان مبدأ و مقصد چقدر است. اگر فاصله زیاد است، شاید باید به‌دنبال خودروهایی مستحکم‌تر و قوی‌تر از باربرهایی مانند وانت باشید. برای مثال، اگر مسیری در حاشیه و اطراف شهر دارید و پر از فرازوفرود است، پیش‌برد کار با وانت در فرایند حمل‌ونقل شاید درست نباشد. 

حواستان را جمع کنید و در هنگام سفارش‌دهی به امکانات موجود در شرکت ارائه‌کننده خدمات نگاهی دقیق داشته باشید. ببینید که علاوه بر وانت‌های معمولی، چه ماشین‌های دیگری هم در اختیار دارند. گاهی هم حجم و تعداد وسایل اندک است و مسافت هم کوتاه. در این صورت با سفارش وانت اینترنتی سبک می‌توانید کار را پیش ببرید و مدیریت کنید. 

۳. حساسیت وسایل را ارزیابی کنید 

قرار است چه وسایلی را جابه‌جا کنید. آیا حساسیت زیادی دارند؟ یعنی نباید ضربه زیادی به آنها وارد شود یا در معرض هوا قرار بگیرند؟ اگر این‌طور است و بار حساس و ظریفی برای حمل و جابه‌جایی دارید، حتما از خودروهایی کمک بگیرید که مسقف هستند. 

منظور همان ماشین‌هایی است که کفشان طوری طراحی شده که وسایل به‌راحتی و بدون جابه‌جایی و ایستادن روی پستی و بلندی در آن قرار می‌گیرند. شاید لازم باشد که به‌سراغ سفارش وانت سنگین مسقف بروید. 

گاهی هم کارتان با وانت‌های معمولی چادردار راه می‌افتد. حواستان باشد که بارش باران یا تابش آفتاب گاهی ضرر زیادی به اسباب و وسایلتان تحمیل می‌کند. پس در انتخاب دقیق باشید. 

۴. شرایط آب‌وهوایی را بسنجید 

سنجیدن شرایط آب‌وهوایی در هنگام ثبت درخواست آنلاین باربری مهم است. با توجه به هوا می‌توانید در انتخاب ماشین مناسب تصمیم‌گیری کنید. اگر بارندگی باشد، نمی‌توانید از ماشین‌های بدون چادر استفاده کنید. 

در بارش برف و باران نیاز به وانت مسقف یا کامیون‌های اتاق‌دار خواهید داشت. همیشه چند روز پیش از شروع اسباب‌کشی، آب‌وهوا را بررسی کنید و ببینید که چه رخدادهایی در آسمان منتظر شما هستند. 

۵. قیمت وانت و کامیون را از پیش بدانید 

باربری در تهران و دیگر شهرهای ایران با وجود خدمات آنلاین درخواست ماشین ساده‌تر از همیشه شده است. البته لازم است که از پیش برآوردی درباره قیمت وانت یا کامیون مناسب داشته باشید. 

اگر از اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنید، امکان آگاهی از قیمت‌ها از پیش وجود دارد. کافی است که مبدأ و مقصد اسباب‌کشی را وارد کنید و ببینید که درخواست‌تان چقدر هزینه خواهد داشت. با داشتن تصوری درباره قیمت‌ها، راحت‌تر و بهتر دست به انتخاب وسیله مناسب برای جابه‌جایی خواهید زد. 

۶. به امکانات و خدمات جابه‌جایی توجه کنید 

خدمات آنلاین جا به جایی

برای باربری در تهران و دیگر شهرهای ایران می‌توانید از تیم‌های پشتیبانی شرکت‌ها درباره خدمات و امکانات حمل و نقل راهنمایی بگیرید. اگر وسایلتان حساس هستند یا حمل‌شان از داخل ساختمان و انبار به بیرون دشوار است، شاید نیاز به تجهیزاتی مانند سطح شیب‌دار داشته باشید. پیش از انتخاب وسیله و ثبت سفارش، درباره وجود چنین امکاناتی سؤال کنید. 

در آخر 

برای اسباب‌کشی از خدمات آنلاین استفاده کنید. ببینید که بار و اسباب‌تان چه حجم و اندازه‌ای دارند، حساسیت حمل‌ونقل آنها چطور است و با تخمین مسافت و هوا برای ثبت درخواست آنلاین باربری اقدام کنید. اسباب‌کشی هم باوجود خدمات آنلاین مانند بسیاری از کارها و امورات دیگر ساده‌تر از گذشته‌ها شده است. پس نگرانی به خودتان راه ندهید و مطمئن باشید که جابه‌جایی و اسباب‌کشی‌تان بی‌دغدغه سپری خواهد شد. 

منبع: همشهری انلاین

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: