کد خبر: ۵۴۸۹۸۶
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۶

مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره فیلم شهر در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش شفاف، اختتامیه هشتمین جشنواره فیلم شهر امروز ساعت 17 و 30 دقیقه در تالار وحدت برگزار شد. اجرای این جشنواره توسط پژمان بازغی و مژده خنجری برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که با تلاوت قرآن کریم و سرود جمهوری اسلامی آغاز شد، با نمایش تصاویری از مرحوم دکتر نادر طالب تمجید به عمل آمد.

بعد از آن مجید اکبرشاهی در سخنانی عنوان کرد که تلاش کردیم تا این دور از جشنواره برای تصویر روشن و امیدآفرین برای جامعه باشد. او بیان کرد که اختتامیه جشنواره به منزله آغاز این مسیر برای سینمای شهر تهران باید باشد.

وی با اشاره به اینکه در دوره‌های مختلفی به کالبد شهر تهران رسیدگی شده است عنوان کرد که باید برای کار فرهنگی در شهر تهران فعالیت بیشتری کرد.

بعد از سخنان اکبرشاهی، فاطمه گودرزی بازیگر سینما مورد تمجید قرار گرفت و گفت: اینکه سیاهنمایی نداریم در سینما درست است اما امروز تصویر خوبی در شهر نداریم. بخش مهمی از وضعیت اقتصادی ما به مسئولین کشور برمی‌گردد. امیدوارم وضعیت اقتصادی بهتری داشته باشیم و مردم ما در شرایط شایانی زندگی کنند. اما به نظر من چیزی که شهر ما را زشت کرده است کسی است که بیت المال را برمی‌دارد و به جای دیگری از دنیا می‌برد.

یکی از حواشی جشنواره تأخیر حضور شهردار تهران در این برنامه بود که چندبار مورد شوخی قرار گرفت.

بعد از این نوبت به بخش جوایز بین الملل رسید:

پویانمایی

هرنان پسری در کوهستان از شیلی و دومینو از فرانسه

فیلم کوتاه

پرواز در تاریکی از پاکستان و گرگ تنها از آرژانتین

فیلم سینمایی بلند

خورشید به تهیه‌کنندگی امیربنان و مجید مجیدی

مستند کوتاه

اگر نزاعی باشد از آمریکا

به سوی وطن از اندونزی

مستند بلند

بلندی‌های کودوکوشی از ترکیه

بهترین فیلم با موضوع شهر

ایستاتیس از ایران به کارگردانی علیرضا دهقان

بخش‌های داخلی

*انیمیشن:

جان بخشی:

آتش سرخ مونا ساخته عبدالله شاهی و حسام الدین مختار

کارگردانی:

کلاغ ساخته اهورا شهبازی

بهترین انیمیشن:

بزرگ‌ترین ماجرای گلی ساخته الیکا مهران پور

جایزه داوران برای ایده:

نقطه زهرا ساخته رضوی

بعد از این، مراسم تمجید از عبدالرضا اکبری برگزار شد. این مراسم با نمایش تصاویری از این بازیگر سینما و تلویزیون آغاز شد. سپس اکبری به روی صحنه آمد.

اکبری بیان کرد دهه 60 و 70 دوران اوج کاری ما بود. در ایام جشنواره‌ها از صبح به سینما می‌رفتیم، فیلم می‌دیدیم تا آخر شب. آن موقع همیشه دوستان آشنا از میان بازیگران و سینماگران داشتیم مانند خسرو شکیبایی، فرامز صدیقی، امیر قوی دل و... با یکدیگر حرف می‌زدیم و بعد هم به کانون فیلم می‌رفتیم و چقدر فیلم خوب می‌دیدیدم. خلاصه فیلم‌ها را هنوز برای یادگاری دارم. اما الان احساس می‌کنم اگر در جشنواره‌ها تولید و سینماگران و نام‌های آشنا نباشند نقصان زیاد داریم. جای دوستان قدیمی خالی است دلم برای فرامز قریبیان تنگ شده است که در «قانون» و «جدال در تاسوکی» و سریال‌های زیادی که باهم بودیم بازی می‌کردیم. یادش بخیر.

این گزارش در حال تکمیل است

 
منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: