کد خبر: ۵۴۹۰۰۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۲

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از راه‌اندازی مراکز درمان زنان و نوجوانان معتاد در پایتخت خبر داد و گفت: مفتخر هستیم که امروز بگوییم یک مکان برای درمان این افراد (صغر سنی) راه‌اندازی شده است.

به گزارش شفاف، امین توکلی‌زاده در آیین افتتاح 6 مرکز گروه خاص و منع پذیرش آسیب‌دیدگان اجتماعی که صبح امروز با حضور شهردار تهران در یاورشهر 5 برگزار شد، اظهار کرد: امروز پس از 10 ماه تلاش همکارانمان در حوزه اجتماعی شاهد افتتاح این مراکز هستیم؛ به طوری که در روزهای اول راه‌اندازی قرارگاه اجتماعی، سختی‌ها و دشواری‌هایی را پیش رو داشتیم، اما با توکل به خدا و تلاش عزیزانمان در قرارگاه اجتماعی اتفاقات خوبی رقم خورد.

وی تصریح کرد: الحمدلله به همتی که شکل گرفت آرم‌ها و منیت‌ها کنار گذاشته شد و یک قرار در بین ما در قرارگاه اجتماعی شکل گرفت و آن هم خدمت به افرادی که به هر نحوی آسیب‌دیده بودند.

توکلی‌زاده ادامه داد: در قرارگاه اجتماعی شهر تهران با تلاش و کوشش و کار جمعی اقدامات خوبی شکل گرفت و هم‌اکنون نیز الگو و روش جدیدی برای آسیب‌های اجتماعی در سراسر کشور ایجاد شده است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه ما ابتدای راه قرار داریم اما مسیر را به درستی تشخیص داده‌ایم، تصریح کرد: صیانت از قرار جمعی و تفاهم و همدلی شکل گرفته بسیار واجب است و باید از آن مراقبت و حراست کنیم.

وی گفت: در حال حاضر با راه‌اندازی مراکز جدید افرادی که در گذشته به دلیل بیماری منع پذیرش داشتند اما هم‌اکنون در این مراکز مورد پذیرش قرار گرفته‌اند؛ به طور مثال تا پیش از این معتادان بالای 65 سال و دارای زخم باز در مراکز جهت درمان اعتیاد پذیرش نمی‌شدند اما با تلاش و کوشش و اقدامات انجام شده در قرارگاه اجتماعی، این افراد در حال حاضر پذیرش می‌شوند و ما می‌توانیم میزبان آنها باشیم.

توکلی‌زاده درخصوص شرایط افراد منع پذیرش در مراکز درمان اعتیاد تصریح کرد: این افراد کسانی بودند که از خانواده و جامعه دور افتاده بودند و دچار آسیب‌های متعددی شده بودند و جا و مکانی برای پذیرش آنها پیش‌بینی نشده بود. کسانی که خواهران، برادران، پدران و مادران ما بودند و مفتخریم که امروز اعلام کنیم که منعی برای پذیرش این افراد در مراکز درمان اعتیاد وجود ندارد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ادامه داد یکی دیگر از مشکلات و معضلات در فرآیند درمان افراد معتاد کسانی بودند که با صغر سنی مواجه بودند جوانان و نوجوانانی که آسیب‌های اجتماعی داشتند و مکانی برای درمان آنها وجود نداشت و مفتخر هستیم که امروز بگوییم یک مکان برای درمان این افراد (صغر سنی) راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به راه‌اندازی مرکز معتادان زخم باز تصریح کرد: این مرکز نیز برای درمان معتادانی که دارای زخم باز هستند راه‌اندازی شده است و شهرداری تهران به همراه سایر دستگاه‌ها عضو در قرارگاه میزبان آنها خواهد بود.

توکلی‌زاده ادامه داد: همچنین مرکز دیگری برای درمان و بازپروری زنان معتاد راه‌اندازی شده است که همه این تلاش‌ها به همت اعضای شورای قرارگاه اجتماعی بوده است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه هیچ‌کدام از این اتفاقات و اقدامات میسر نبود بلکه با همدلی و همراهی دلسوزان، تصریح کرد: هم اینک نیز توانمند هستیم که سایر آسیب‌های اجتماعی را در قرارگاه اجتماعی در دستور کار قرار بدهیم و برای آنها برنامه‌ریزی کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: