کد خبر: ۵۴۹۰۱۷
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۷

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی از افزایش ظرفیت نگهداری معتادان در مراکز شهرداری تهران به ۳ هزار نفر خبر داد.

به گزارش شفاف، احمدی صدر در جریان آیین افتتاح 6 مرکز گروه خاص و منع پذیرش آسیب‌دیدگان اجتماعی که صبح امروز با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، امین توکلی‌زاده معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران در مرکز یاورشهر 5 برگزار شد، اظهار کرد: به همت همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها و در جهت هم‌افزایی شدن آنها در مسیر خدمت‌رسانی، شاهد افتتاح 6 مرکز هستیم که البته تعدادی از آنها زیر بار رفته و تعدادی دیگر نیز امروز مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

وی تصریح کرد: ما این مددجویان را در مراکزی به عنوان خانواده خود می‌دانیم و در همین راستا اقدامات موثری برای آنها انجام می‌پذیرد و همزمان با راه‌اندازی این مراکز، نسبت به توانمندسازی و حرفه‌آموزی این افراد نیز توجه می‌شود.

احمدی صدر با اشاره به اینکه مرکز یاورشهر برای افراد بالای 65 سال با ظرفیت 500 نفر، یاورشهر 2 برای افراد زیر 18 سال با ظرفیت 100 نفر، یاورشهر 3 برای افراد با زخم باز با ظرفیت 150 نفر، یاورشهر 4 (شفق سابق) با ظرفیت یک هزار نفر و یاروشهر 5 ویژه بانوان با ظرفیت 200 نفر و همچنین یاورشهر 6 در مجاورت مرکز اخوان سابق با ظرفیت یک هزار نفر راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی همچنین از افزایش ظرفیت نگهداری معتادان در مراکز شهرداری تهران به 3 هزار نفر خبر داد.

وی ادامه داد: ان‌شاءالله مرکز یاورشهر 6 که در یک تعامل و تبادل با سازمان بهزیستی و در مجاورت اخوان سابق راه‌اندازی شده است نیز ظرف 10 روز آینده زیر بار خواهد رفت.

احمدی صدر با اشاره به اینکه این مراکز فقط شامل بحث نگهداری نیست، گفت: در این مراکز علاوه بر توجه به موضوع نگهداری و حمایت از این افراد توجه ویژه‌ای را به مقوله توانمندسازی، حرفه‌آموزی و اشتغال آنها خواهیم داشت. همچنین باید به این موضوع نیز اشاره کرد که در تمام مراکز یاورشهر توجه ویژه‌ای به اشتغال افراد شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: