کد خبر: ۵۴۹۰۸۰
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۹

مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد، واشنگتن به اوکراین موشکهای بالستیک با برد ۳۰۰ کیلومتر را صرفا به خاطر اینکه جنگ جهانی سوم رقم نخورد نخواهد داد.

به گزارش شفاف، به نقل از پایگاه وی.او.ای، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی دولت آمریکا در جریان یک اجلاس امنیتی گفت، اوکراین قرار نیست از آمریکا موشکهای تاکتیکی بالستیک با برد بالغ بر ۳۰۰ کیلومتر  را برای سیستم موشکی HIMARS دریافت کند.

سالیوان که مشاور امنیت ملی جو بایدن است تاکید کرد که آمریکا دو هدف دارد. اولویتش حمایت و پشتیبانی از اوکراین است. و همزمان آمریکا این نگرانی را دارد که جنگ در خاک اوکراین منجر به بروز جنگ جهانی سوم نشود.  به گفته سالیوان آمریکا حاضر به دادن برخی تجهیزات به اوکراین نیست و اینها شامل موشکهای بالستیک ATACMS که می توانند به اهداف تا برد ۳۰۰ کیلومتر حمله کنند می شود.

این اظهارات در حالی مطرح شدند که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در تاریخ ۲۲ ژوئیه با انتقال ۵۸۰ مهمات رگباری از نوع "Phoenix Ghost" و پنج پرتابگر راکت چندگانه از نوع HIMARS به اوکراین موافقت کرد. این بسته جدید ۲۷۰ میلیون دلاری کمک های نظامی همچنین شامل تسلیحات ضدتانک و گلوله‌های توپخانه‌ای می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: