کد خبر: ۵۴۹۰۸۵
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۳
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد:

اسماعیلی با بیان اینکه یکی از مأموریت‌های اصلی رایزنان فرهنگی تلاش برای صادرات محصولات فرهنگی است، افزود: امیدواریم با همت رایزنان فرهنگی بحث برپایی نمایشگاه‌های آثار فاخر هنری را داشته باشیم.

به گزارش شفاف، محمدمهدی اسماعیلی -وزیر فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی- بعداظهر امروز در آیین افتتاحیه دهمین اجلاس رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، با بیان اینکه دولت مردمی یکی از اولویت‌های اساسی خود را بر همکاری و تعامل هر چه بیشتر منطقه‌ای قرار داده است، اظهار کرد: در کنار تحولات اقتصادی موضوع تحولات فرهنگی را هم مدنظر داریم. به ویژه اینکه در حوزه اجرایی و بدنه دولت در بخش فرهنگ به دنبال توسعه تعاملات با کشورهای همسایه هستیم.

اسماعیلی تاکید کرد: نگاه به توسعه صادرات صنایع خلاق و فرهنگی را از رایزنان فرهنگی به طور جدی خواستاریم.

وزیر فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه توسعه صادرات صنایع خلاق و فرهنگی باید توسعه یابد، گفت: این اقدام باید توسط رایزنان فرهنگی کشورمان در خارج از مرزها صورت گیرد که البته تا حدودی در این بخش فعالیت‌هایی انجام شده است.

وی با بیان اینکه یکی از مأموریت‌های اصلی رایزنان فرهنگی تلاش برای صادرات محصولات فرهنگی است، افزود: امیدواریم با همت رایزنان فرهنگی بحث برپایی نمایشگاه‌های آثار فاخر هنری را داشته باشیم.

وزیر فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی یادآور شد: ظرفیت‌های فرهنگی و هنری جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف معرفی شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: