کد خبر: ۵۴۹۱۶۹
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۰

کره شمالی امروز (یکشنبه) آمریکا را به ساخت تسلیحات بیولوژیکی در اوکراین متهم کرد؛ موضوعی که روسیه پیشتر آن را مطرح و سازمان ملل آن را در ماه مارس رد کرده بود.

به گزارش شفاف، به نقل از چنل نیوز آسیا، پیونگ‌یانگ به عنوان متحد مسکو در ماه فوریه اعلام کرد که سیاست آمریکا عامل اصلی بحران اوکراین است. کره شمالی همچنین در ماه جاری به طور رسمی دو منطقه جدایی طلب خودخوانده و حامی روسیه در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت؛ امری که کی‌یف را مجبور کرد تا روابط دیپلماتیک خود با پیونگ‌یانگ را قطع کند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به " KCNA" امروز (یکشنبه) گفت: «واشنگتن با نادیده‌گرفتن معاهدات بین‌المللی، آزمایشگاه‌های بیولوژیکی را در بسیاری از مناطق و کشورها از جمله اوکراین دایر کرده است.»

مسکو همچنین در ماه مارس واشنگتن را به تامین مالی تحقیقات در زمینه تولید سلاح بیولوژیک در اوکراین متهم کرد. این در حالیست که واشنگتن و کی‌یف وجود چنین آزمایشگاه‌هایی را با هدف تولید سلاح بیولوژیکی در اوکراین رد کردند و ایالات متحده مدعی شد که چنین اتهاماتی حاکی از آن است که مسکو خود از چنین تاکتیک‌هایی استفاده می‌کند.

«ایزومی ناکامیتسو»، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور خلع سلاح نیز در ماه مارس گفت که این سازمان از هیچ گونه برنامه‌ای در زمینه ساخت سلاح بیولوژیکی در اوکراین مطلع نیست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: