کد خبر: ۵۴۹۱۸۷
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۵

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین از کشورهای جهان خواست تا مقامات رژیم اشغالگر را تحت فشار قرار دهند تا هتک حرمت علیه شهرها، شهرک‌ها، روستاها و اردوگاه‌های فلسطینی را متوقف کنند.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت النشره، محمد اشتیه، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین، مقامات اسرائیل را کاملا مسئول محدودیت‌های اعمال شده بر مسافران در گذرگاه الکرامه و مشکلات رفت و آمد آنها دانست.

اشتیه خواستار بازگشایی فرودگاه "القدس" در منطقه "قلندیا" و رفع موانع بر سر رفت و آمد افراد و انتقال کالاها از فلسطین و به آن شد.

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین تصریح کرد: ما و برادران اردنی برای کاهش درد و رنج نشأت گرفته از اقدامات اشغالگران بر روی این پل و پایان دادن به آن با یکدیگر همکاری می‌کنیم.

محمد اشتیه از کشورهای جهان خواست تا مقامات رژیم اشغالگر را تحت فشار قرار دهند تا هتک حرمت علیه شهرها، شهرک‌ها، روستاها و اردوگاه‌های فلسطینی را متوقف کنند که آخرین موارد آن صبح روز یکشنبه در شهر نابلس و شهادت دو شهروند فلسطینی و زخمی شدن هشت تن دیگر و همچنین سوزاندن منازل و دارایی‌ها بوده است.

صبح روز یکشنبه پس از درگیری‌های شدید و مسلحانه بین فلسطینیان و نیروهای رژیم صهیونیستی در نابلس دو شهروند فلسطینی به شهادت رسیدند. هلال احمر فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که "عبود صبح" و "محمد العزیزی"، دو جوان ۲۹ و ۲۲ ساله فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در شهر نابلس به شهادت رسیدند.

در پی شهادت این دو جوان، روز یکشنبه در نابلس عزای عمومی اعلام شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: