کد خبر: ۵۴۹۱۹۷
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۹

نمایشنامه اجرا نشده‌ای از یک نویسنده ونزوئلایی به نام «الاهگان» به کارگردانی بهرام سروری‌نژاد خوانش می‌شود.

به گزارش شفاف ، بهرام سروری نژاد کارگردان و بازیگر، درباره اجرای نمایشنامه خوانی «الاهگان» به عنوان بخشی از یک رپرتوار نمایشنامه خوانی گفت: نمایشنامه الاهگان نوشته نستور کابایرو، دیداری خیالی و سورئالیستی بین دو شخصیت زن برجسته تاریخ ادبیات و هنر قرن بیستم است؛ فریدا کالو نقاش مکزیکی و سیلویا پلات شاعر امریکایی. هنرمندان تجسمی و اهل ادبیات ایران با این دو شخصیت به خوبی آشنا هستند. کالو در میان هنرمندان ایرانی به دلیل جسارت در نقاشی‌ها و فضاها سوررئالیستی شهرت دارد و سیلویا پلات که از یک سو اشعاری سرشار از احساسات و صداقت در بیان داشت که بیانگر زندگی پر از رنج و افسردگی او بود و از دیگر سو همسر تد هیوز شاعر بزرگ آمریکایی بود که پس از مرگش ماجراهای بسیاری را رقم زد.  

او افزود: در خوانش نمایشنامه الاهگان، مرضیه صدرایی و گلچهره زند نقش خوانی می‌کنند و سعید اسلام‌زاده نیز راوی نمایشنامه است.

وی یادآور شد: این اثر روز چهارشنبه 5 مرداد ماه ساعت 19 در کتابفروشی خانه هنر گویه نمایشنامه خوانی می‌شود و سعی داریم هر هفته چهارشنبه‌ها در این محل یک نمایشنامه تازه و اجرا نشده را با حضور بازیگران اجرا و خوانش کنیم. 

گفتنی است که نمایشنامه الاهگان در کتابی به نام تاس‌ها که شامل دو نمایشنامه از نستور کابایرو است در نشر نیماژ با ترجمه شهاب نادری مقدم از اسپانیایی به فارسی برگردانده شده است. 

کتابفروشی خانه هنر گویه واقع در میدان هفتم تیر، خیابان لطفی، تقاطع مشاهیر شماره 39 هر چهارشنبه میزبان علاقه مندان به نمایشنامه‌ خوانی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: