کد خبر: ۵۴۹۱۹۹
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۶

رئیس ستاد مشترک ارتش عراق امروز (دوشنبه) در دیدار با فرمانده نیروهای ناتو در عراق،‌ راه‌های تقویت همکاری‌ها و هماهنگی‌ها در سطوح آموزشی و انتقال تجربیات به نیروهای عراقی را مورد بحث و بررسی قرار داد.

به گزارش شفاف، به نقل از اسپوتنیک،‌ عبدالامیر رشید یارالله، رئیس ستاد مشترک ارتش عراق با جیووانی ایانوچی، فرمانده نیروهای ناتو در عراق دیدار و گفتگو کرد.

بر اساس اعلام منابع خبری عراقی دو طرف در جریان گفتگوهای خود ۳ پرونده را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وزارت دفاع عراق نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو طرف در مورد چارچوب‌های همکاری و هماهنگی در سطح آموزش، تسلیح و انتقال تخصص به منظور توسعه توانمندی‌های ارتش عراق گفتگو کردند.

وزارت دفاع عراق ماه گذشته اعلام کرد که ارتش این کشور و نیروهای پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در عراق یادداشت تفاهم همکاری مشترک امضا کردند.

در همین راستا در بیانیه این وزارتخانه در این باره آمده بود که این یادداشت تفاهم با هدف حمایت و توسعه سیستم لجستیکی نیروهای مسلح عراق و ارتقای توانمندی‌های آنها در تمامی سطوح صورت گرفته است.

وزارت دفاع عراق اشاره کرد که امضای این تفاهم نامه به طور ناگهانی صورت نگرفت، بلکه مراحل طولانی به همراه جلسات مستمر که تقریبا یک سال به طول انجامیده، صورت گرفته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: