کد خبر: ۵۴۹۲۰۶
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۸

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، از شروع طرح تشدید برخورد با تخلفات پوشش، مخدوشی و فقدان پلاک موتورسواران همانند خودروها توسط تیم های پلیس راهور تهران بزرگ مستقر در سطح معابر شهر تهران خبر داد.

به گزارش شفاف، سرهنگ علی همه‌خانی، معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران اظهار کرد: تیم‌های مستقر در سطح معابر، تقاطع‌ها و میادین شهر تهران بزرگ طرح تشدید برخورد با تخلفات پوشش، مخدوشی و فقدان پلاک موتورسواران را به مرحله اجرا در خواهند آورد.

وی افزود: بر همین اساس و در طرح تشدید برخورد با تخلفات پلاک، ضمن توقیف موتورسیکلت، پرونده قضایی تشکیل و به دادسرا معرفی گردد و پلیس راهور تهران بزرگ مأموریت دارد با استقرار در معابر ضمن شناسایی متخلفین (مخدوشی پلاک) همانند خودروها نسبت به اعمال قانون و معرفی به مراجع قضایی اقدام کنند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: به استناد ماده 720 قانون مجازات اسلامی هرشخص در ارقام و مشخصات پلاک وسیله نقلیه موتوری تغییری ایجاد و یا پلاک وسیله دیگری را به آن الصاق کند به حبس از 6 ماه تا یک‌سال محکوم خواهد شد.

وی افزود: راکبینی که اقدام به پوشش پلاک و یا مخدوشی پلاک کرده و موتورسیکلت آ‌ن‌ها فاقد پلاک بوده و یا خود از طریق پوشاندن یا گذاشتن وسایل مختلف مانند ماسک بر روی ارقام پلاک اقدام به پوشش پلاک موتورسیکلت می‌کنند، در صورت مشاهده مامورین ضمن جلوگیری از تردد آن‌ها در این طرح توقیف و روانه پارکینگ شده و در مورد مخدوشی پلاک پرونده آن‌ها به مراجع قضایی ارسال خواهد شد.

همه‌خانی گفت: راکبین موتورسیکلت توجه داشته باشند که پلاک وسیله نقلیه‌ آنها باید همواره همانند روز اولی که پلاک را تحویل گرفته‌اند بدون هیچگونه مخدوشی و دستکاری در عقب موتورسیکلت جهت رویت بصورت خوانا نصب شده باشد.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: پلاک وسیله نقلیه هویت وسیله نقلیه محسوب می شود و از دید قانون‌گذار آنقدر اهمیت دارد که در آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی در ماده دو به موضوع شماره‌گذاری اختصاص داده شده و همه وسایل نقلیه موتوری و غیرموتوری و یدک‌های متصل به آن که در راه‌ها حرکت می‌کنند و وسایل نقلیه صنعتی و عمرانی، کشاورزی باید دارای پلاک و شماره باشند.

وی افزود: هر راننده‌ای که به هر نحوی بحث پوشش پلاک را انجام می‌دهد، زمینه‌ساز هرگونه تخلف و جرمی را متصور است، یعنی کسی که پوشش و مخدوشی پلاک را انجام می‌دهد هر تخلفی را ممکن است انجام دهد. ممکن است با سرعت غیرمجاز حرکت می‌کند و از چراغ قرمز رد می شود و یا در برخی موارد بحث کیف‌قاپی‌ها توسط موتورسیکلت‌ها انجام می‌شود و هر کسی که بحث پوشش پلاک و یا مخدوشی پلاک را انجام دهد ممکن است هر نوع تخلفی را انجام دهد.

همه‌خانی خاطرنشان کرد: برخورد با تخلفات پوشش و مخدوشی پلاک از مطالبات اجتماعی شهروندان است که پلیس راهور تهران بزرگ آن را پیگیری می‌کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: