کد خبر: ۵۴۹۲۲۶
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۱

برگزیدگان جشنواره ادبی «مباهله» همزمان با برپایی جشنی به‌مناسبت فرارسیدن این روز، در مجموعه فرهنگی انقلاب اسلامی معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش شفاف، همزمان با جشن بزرگ مباهله، سروده‌های احمد علوی، محمدرضا طهماسبی و مرتضی حیدری آل‌کثیر به‌عنوان آثار برگزیده جشنواره ادبی «مباهله» از سوی هیئت داوران معرفی شدند و اشعارشان را برای حاضران قرائت کردند.

فراخوان سومین دوره جشنواره ادبی «مباهله» اواسط خرداد ماه منتشر شد و تا 17 تیر ماه تعداد 670 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. از بین آثار رسیده، سه اثر به‌عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند و همزمان با جشن بزرگ مباهله که شب گذشته در مجموعه فرهنگی انقلاب اسلامی (سرچشمه) برگزار شد، ضمن قرائت اشعار خود مورد تقدیر قرار گرفتند.

این جشنواره همه‌ساله در ایام مباهله و به‌منظور طبع‌آزمایی شاعران، در سه بخش منظوم، آزاد و نثر ادبی برگزار می‌شود. اختتامیه این جشنواره با برپایی کنگره شعر و جشن بزرگ مباهله و با حضور اساتید شعر ولایی و آیینی همزمان با ایام سالروز «مباهله» برگزار می‌شود و از شاعرانی که آثارشان برگزیده شده است، تقدیر می‌شود.

همان‌گونه که در دوره‌های گذشته آثار مناسب انتشار جشنواره در مجموعه‌ای چاپ و منتشر شد، آثار دور سوم نیز به‌همراه آثار ادوار پیشین از سوی انتشارات سوره مهر در مجموعه‌ای چاپ و منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: