کد خبر: ۵۴۹۲۴۷
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۲

اگر در برابر ویروس کرونا واکسینه هستید نگران عفونت های ویروسی پس از جراحی نباشید.

اگر یک آزمایش مثبت کووید ۱۹ شما را مجبور کرده است که زمان یک جراحیتان را به تعویق بیندازید، این مقاله را دنبال کنید. 

به گزارش شفاف، به نقل از هلث دی، بر اساس یک مطالعه جدید، بیمارانی که به طور کامل واکسینه شده اند، پس از بهبودی از ویروس نسبت به بیمارانی که هرگز آلوده نشده اند، احتمال بیشتری برای عوارض پس از جراحی ندارند.

دکتر سیدنی لی، سرپرست تیم تحقیق گفت: دستورالعمل‌های فعلی توصیه می‌کنند تا هفت هفته پس از یک بیماری کووید-۱۹ از جراحی انتخابی اجتناب کنید، حتی اگر بیمار عفونت بدون علامت داشته باشد.

وی در بیانیه خبری نظام سلامت گفت:، اما با ادامه یافتن این همه‌گیری، نگرانی وجود دارد که به تعویق انداختن جراحی‌ها می‌تواند برای برخی بیماران آسیب بیشتری به جای منفعت داشته باشد.

اگر ما بتوانیم بیماران خاصی را شناسایی کنیم که علیرغم ابتلا به ویروس کرونا اخیر می‌توانند عمل جراحی را انجام دهند، تسکین بزرگی برای سیستم‌های بهداشتی و بیماران آن‌ها خواهد بود.

دکتر بردلی کوهن، یکی از نویسندگان این مقاله گفت: ما تا ۱۰ درصد از جراحی‌های خود را به تعویق انداخته‌ایم یا در کوتاه مدت آن‌ها را لغو کرده‌ایم، زیرا شواهد قبلی نشان می‌دهد که می‌توانیم بیماران را در معرض خطر افزایش استرس ناشی از جراحی همراه با بیماری کووید-۱۹ قرار دهیم.در طول همه‌گیری، جراحان و متخصصان بیهوشی مجبور بودند به دستورالعمل‌هایی که قبل از در دسترس بودن واکسن‌ها ایجاد شده بود، تکیه کنند.

حداقل یک مطالعه دیگر که در اوایل امسال منتشر شد، تأثیر واکسیناسیون کووید۱۹ را بر میزان عوارض پس از جراحی بررسی کرده است. برای مطالعه جدید، محققان سوابق نزدیک به ۲۲۹۰۰۰ عمل جراحی را بین ژانویه ۲۰۲۰ تا فوریه ۲۰۲۲ تجزیه و تحلیل کردند. از این تعداد، ۴.۸ درصد موارد ابتلا به کووید ۱۹  را در هفته‌های قبل یا بعد از عمل نشان دادند. میزان عوارض بعد از جراحی حدود ۵ درصد بود. هم برای بیمارانی که به طور کامل واکسینه شده بودند و در طی چهار هفته قبل از عمل خود کووید ۱۹ داشتند و هم برای بیمارانی که این کار را نکردند.
محققان گفتند: بنابراین، دستورالعمل‌های جراحی انتخابی، به‌ویژه برای بیمارانی که کووید ۱۹ بدون علامت یا خفیف داشتند، با در نظر گرفتن وضعیت واکسیناسیون و در صورت استفاده از بیهوشی عمومی، می‌تواند تسریع شود.
به گفته لی، تاخیر‌های طولانی‌تر همچنان برای بیماران مبتلا به کووید شدید یا علائم پایدار ضروری است.

ما مفتخریم که داده‌های کنونی را به سوالات بسیار مهمی که ارائه مراقبت‌های جراحی را اطلاع می‌دهند، ارائه می‌کنیم، اگرچه می‌دانیم که همه‌گیری یک ترن هوایی علمی است. به این دلیل که خود ویروس، زمینه‌ای که در آن گسترش می‌یابد و درمان‌ها همه در حال تغییر هستند. گفت: این سوالات باید بار‌ها و بار‌ها با داده‌های معاصر و تجزیه و تحلیل سریع مورد بازبینی قرار گیرند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد کووید ۱۹ از مراکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا دیدن کنید.


منبع: سایت هلث دی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: