کد خبر: ۵۴۹۳۱۶
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۶

رئیس رژیم صهیونیستی به بستن دفتر آژانس مهاجرت یهود در مسکو واکنش نشان داد.

به گزارش شفاف، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی بعد از دیداری که با یائیر لاپید، نخست وزیر این رژیم درباره توقف فعالیت آژانس مهاجرت یهود در روسیه داشت، گفت: موضوعی که در روزهای اخیر ما را به خود مشغول کرده است فعالیت‌های آژانس یهود در روسیه است که برای من بسیار مهم است. من از دو ابزار استفاده می‌کنم. اول اینکه مسائلی وجود دارد که بهتر است درباره آن سکوت کرد و من معتقدم هرچقدر صحبت کم شود بهتر است و این مسئله اجازه می‌دهد تا با این پرونده تعامل درستی داشته باشیم. دوم من با نخست وزیر با اعتماد و اطمینان کامل همکاری می‌کنم. ما به خاطر اسرائیل و ملت یهود همکاری می‌کنیم.

وی افزود: روسیه کشور مهمی در تمام منطقه است و ممکن است سناریوهای مختلف و دلایل گوناگونی برای وقوع این رخداد وجود داشته باشد. بهتر است من وارد تحلیل نشوم. مسائلی هستند که ما آن را نمی‌فهمیم. بگذاریم این مسئله پایان یابد و کمتر درباره آن صحبت کنیم.

دوشنبه روزنامه "اورشلیم پست" به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که آژانس "مهاجرت یهود" درصدد اجرای طرحی سری برای انتقال دفتر خود از مسکو به فلسطین اشغالی است.

طبق نوشته این روزنامه، این تصمیم پس از آن اتخاذ شده که وزارت دادگستری روسیه دستور توقف فعالیت این آژانس در خاک این کشور را صادر کرد.

به دنبال این اقدام روسیه؛ رژیم صهیونیستی تدوین بسته تلافی جویانه علیه مسکو را آغاز کرده و نخست وزیر جدید این رژیم دستور داده اقداماتی متقابل اتخاذ شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: